Malowanie po numerach
Podróże i Rozrywka

Malowanie po numerach jako sposób na odstresowanie się

Malowanie po numerach to przyjemna czynność manualna, dzięki której zrelaksujesz się i odpoczniesz od codziennych obowiązków. Taka chwila wytchnienia jest bardzo ważna, ponieważ każdy człowiek potrzebuje zachowania równowagi pomiędzy odpoczynkiem, a pracą. Dowiedz się, na czym polega malowanie po numerach i jak wpływa na poziom stresu w organizmie. Zapraszamy do lektury.

Czym jest malowanie po numerach? 

Malowanie po numerach to inaczej wypełnianie wyznaczonych pól odpowiednimi kolorami farb. Na każdym z pól odnajdziesz numer, który odpowiada konkretnemu kolorowi. W ofercie sklepów z obrazami do malowania po numerach znajduje się wiele kompozycji m.in. malownicze pejzaże natury, widoki miast nocą, sztuka nowoczesna, a także reprodukcje słynnych dzieł, takich jak Mona Lisa i Dziewczyna z Perłą. Malowanie według numerów to nietrudna czynność, lecz wymagająca nieco skupienia i precyzji. Podczas malowania z pewnością zrelaksujesz się i wyciszysz. Jest to również bardzo satysfakcjonująca czynność, w której efekcie powstaje ładny obraz. Takie dzieło sztuki idealnie sprawdzi się jako element dekoracyjny wnętrza, albo wyjątkowy prezent.

Wpływ malowania na samopoczucie 

Malowanie po numerach to relaksująca czynność manualna, dzięki której prawdziwie odpoczniesz. Malowanie to świetna technika relaksacyjna, która pozwoli Ci wyciszyć się po ciężkim dniu pracy, albo dzięki której mile spędzisz weekend. Podczas malowania znajdziesz przestrzeń na rozmyślanie i spokojne przeanalizowanie spraw, na które nie masz czasu w trakcie pracy.

– W trakcie czynności plastycznych, takich jak malowanie w organizmie wydzielają się m.in. takie substancje jak dopamina i serotonina. Obydwie te substancje odpowiadają za dobre samopoczucie, obniżenie poziomu stresu i odczuwanie szczęścia, co korzystnie wpływa na dobre funkcjonowanie umysłu. Zestawy do malowania po numerach znajdziesz m.in. w sklepie Twoje Hobby.

Jak zacząć malowanie po numerach? 

Rozpoczęcie malowania po numerach to nic trudnego. Wystarczy zamówić zestaw do malowania po numerach, w którego skład wchodzą: płótno na drewnianej ramie, farby i pędzelki. Niepotrzebne są więc żadne dodatkowe przybory, ani wizyta w sklepie plastycznym. Do każdego zestawu dołączona jest również instrukcja, z której dowiesz się jakie kolory odpowiadają poszczególnym numerom. Malowanie możesz więc zacząć od razu po zakupie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *