Lifestyle

Kurs terapii ręki – szkolenie dla nauczycieli, logopedów, terapeutów

Kurs terapii ręki – szkolenie dla nauczycieli, logopedów, terapeutów

W ofercie firmy Oświata Lingwista znajdują się profesjonalne kursy i szkolenia dla nauczycieli, a także dla terapeutów i logopedów. Jednym z nich jest kurs terapii ręki. Szkolenie obejmuje zagadnienia terapii ręki I i II stopnia i jest zgodne z najwyższymi standardami i wytycznymi. Kurs prowadzony jest stacjonarnie w Lublinie w gabinecie integracji sensorycznej przez renomowaną i doświadczoną instruktorkę i terapeutkę terapii ręki.

Jakie cele realizowane są na szkoleniu?

Ostatnie lata wpływają na wzrost popularności innowacyjnych metod terapeutycznych (tj. elementy integracji sensorycznej). Wśród nich znajduje się również terapia ręki. Kurs przygotowany przez Oświata Lingwista ma na celu przygotowanie nauczycieli, terapeutów oraz logopedów do pracy z dziećmi. Podczas szkolenia osoba prowadząca pokazuje różne techniki wykorzystywane w ramach prowadzonej terapii, a także efekty wykonywanych ćwiczeń. Po części teoretycznej przychodzi czas na praktykę i wykonywanie ćwiczeń terapeutycznych. Ponadto prowadzący wskazuje na potencjał wprowadzenia tych metod do codziennego warsztatu pracy specjalisty.

Dla kogo jest przygotowany?

Kurs przygotowano z myślą o nauczycielach, terapeutach i logopedach. Będzie dobrym wyborem, m.in. dla: nauczycieli wychowania wczesnoszkolnego i przedszkolnego oraz współorganizujących, pedagogów, psychologów, pedagogów specjalnych, wychowawców świetlicowych, studentów, a także rodziców. 

Program kursu 

Co obejmuje kurs terapia ręki? Ćwiczenia i nie tylko. Program prowadzonych zajęć obejmuje 30 godzin dydaktycznych. Znajdują się w nim takie zagadnienia jak:

  • sprawność ręki a rozwój psychomotoryczny dziecka;
  • kontrola postularna a funkcje ręki;
  • zarys anatomii i fizjologii ręki;
  • wpływ pozycji dziecka na sprawność ręki;
  • dysfunkcje procesów integracji sensorycznej oraz ich wpływ na rozwój manualny i grafomotoryczny;
  • wpływ napięcia mięśniowego na rozwój małej motoryki;
  • prezentacja wybranych metod, ćwiczeń, zabaw i technik wykorzystywanych w terapii ręki;
  • usprawnienie chwytu pisarskiego. 

Prowadzący kursu

Kurs terapii ręki I i II stopnia w placówce Oświata Lingwista prowadzi Monika Dąbrowska-Kuzioła. To doświadczony instruktor i terapeuta, który od lat współpracuje z dziećmi. Ponadto jest nauczycielem wychowania fizycznego, oligofrenopedagogiem oraz terapeutą SI. Pani Monika Dąbrowska-Kuzioła dba o najwyższe standardy prowadzonych zajęć. 

Czy można otrzymać dofinansowanie?

Istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na zakup szkolenia w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. W tym celu warto skontaktować się z biurem Oświata Lingwista. Eksperci placówki pokierują Państwa krok po kroku w procedurze dotacyjnej oraz wskażą możliwości. 

Zapraszamy do zapisów na kurs

Od wielu lat zespół Oświata Lingwista buduje pozycję zaufanego partnera w zakresie doszkalania nauczycieli. Firma przygotowała ofertę w zakresie terapii ręki I i II stopnia. Zdobyta na szkoleniu wiedza wpłynie korzystnie na poszerzenie warsztatu pracy nauczyciela, terapeuty lub logopedy. Zapraszamy do skorzystania z oferty Oświata Lingwista i zapisów na kurs. W tym celu skontaktuj się z przedstawicielem firmy. 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.