Lifestyle

Książki, które pozwolą Ci się rozwijać

Książki, które pozwolą Ci się rozwijać

Czytanie książek w dzisiejszych czasach staje się coraz to mniej popularne. Ludzie wolą wpatrywać się bezczynnie w ekran telefonu zamiast sięgnąć po ciekawą lekturę. Wielu z nich tłumaczy się brakiem czasu – to oczywiście jedna ze słabszych wymówek. Tak naprawdę każdy z nas jest w stanie zagospodarować w ciągu dnia około 20-30 minut na przeczytanie kilkunastu stron, czekając w kolejce lub jadąc autobusem. Czytając codziennie możemy mieć na swoim koncie niemałą liczbę książek przeczytanych w ciągu roku. W tym artykule chcielibyśmy pokazać, jak wiedza wydobyta ze ściśle biznesowych książek może wpłynąć na naszą pracę. Polecimy również kilka interesujących pozycji.

Rusz swoją sprzedaż!

Problemem wielu przedsiębiorców jest stojąca w miejscu sprzedaż produktów. Często jest to jednoznaczne z rozpoczęciem rozważań o zakończeniu działalności. Warto wówczas jeszcze raz się zastanowić i przemyśleć, czy aby na pewno nie jesteśmy w stanie poprawić wydajności firmy. Problem bowiem może tkwić właściwie w naszym podejściu. Często nawet dobrym przedsiębiorcom  brakuje nam wystarczającej odwagi do podjęcia ryzykownych kroków. Nie wierzą oni też w swoje możliwości przez co tkwią w jednym miejscu przez wiele lat. 

Zamiast użalać się nad sobą wieczorami, warto zrobić krok do przodu i sięgnąć po ciekawą lekturę na temat rozwoju. W księgarniach znajdziemy mnóstwo wartych uwagi książek o biznesie, które mogą całkowicie zmienić nasze podejście co do prowadzenia firmy. Ucząc się na przykładach innych osób, możemy odnaleźć w nich ułamek nas samych i pomóc sobie wyjść z regularnie popełnianych błędów. 

Na półkach bez problemu odnajdziemy również książki o rozwoju osobistym,czyli niekoniecznie biznesowe pozycje. W sprzedaży czy innych rodzajach przedsiębiorstw ważni są ludzie. To jak człowiek ceni samego siebie i jak się prezentuje ma realny wpływ na zyski. Warto więc pomyśleć o swoim rozwoju, tym co dzieje się wewnątrz nas samych. Może w tym tkwi właśnie problem?

Książkowe propozycje dla przedsiębiorców

W tym artykule chcielibyśmy również przytoczyć kilka ciekawych pozycji książkowych z którymi powinien zapoznać się każdy z nas. 

  1. Andrew Ross Sorkin „Zbyt wielcy by upaść” – to doskonale udokumentowana książka kryzysu z 2008 roku. Bardzo dobrze przedstawia  obraz chaosu z danego okresu. Pokazuje również jak zbyt duże ego przeszkadza człowiekowi w podejmowaniu decyzji. Dzięki obszernej lekturze możemy wynieść dobrą lekcję do czego doprowadzi nas zbyt wielka chciwość i zachłanność w dążeniu do osiągnięcia celu.
  2. Ries Eric “Metoda Lean Startup. Wykorzystaj innowacyjne narzędzia i stwórz firmę, która zdobędzie rynek” – to rewolucyjna metoda o tym, jak zamienić pomysł biznesowy na zamierzony efekt końcowy. Dzięki książce dowiemy się, co zrobić, aby nasze działania doprowadziły nas do osiągnięcia udanych i trwałych rezultatów. Poznamy metody które pozwolą uniknąć błędów w rozwoju produktu i systematycznie oceniać sygnały płynące z rynku. Bez wątpienia jest to idealna pozycja dla każdego przedsiębiorcy, który pragnie stworzyć coś wielkiego i uzyskującego realne spore dochody. 
  3. Stephen R. Cove “7 nawyków skutecznego działania” – to bardzo popularna i godna uwagi  książka o rozwoju osobistym. Jak nazwa wskazuje, poznamy tutaj siedem nawyków, które dzięki odpowiedniej praktyce pozwolą nam osiągnąć upragnione cele. Po przeczytaniu książki zaczynamy bardziej zwracać uwagę na to, jak wygląda nasz dzień i ile czasu poświęcamy na konkretne czynności. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak sporą część czasu marnujemy na rzeczy, które są zupełnie nie potrzebne. Jeżeli więc czujemy, że czas przejmuj nad nami kontrole, ta książka będzie idealnym ratunkiem.
  4. Spencer Johnson “Kto zabrał mój ser?” –  to książka okrzyknięta literacką podwaliną nowej ekonomii. Dziki niej, nauczymy się przede wszystkim tego, że nie podjęcie żadnej decyzji jest gorsze niż podjęcie niej. Całość jest napisana przyjemnym i lekkim piórem a przeczytanie jej zajmie nam mniej niż godzinkę czasu.

Nigdy się nie zatrzymuj

Po osiągnięciu wymarzonego sukcesu konieczna jech chwila odpoczynku i świętowania. Po zregenerowaniu nie powinniśmy zmniejszać naszych obrotów na stałe. Warto cały czas regularnie podnosić swoją wydajność, szukać nowych pomysłów, rozwijać się i doszkalać. Warto być czujnym. Nie wiemy jaki plan ma konkurencja i kiedy będzie chciała nas dogonić.

Książki o biznesie czytane regularnie mogą być dla nas idealnym bodźcem do działania. Oczywiście, musimy pamiętać o tym, że samo przeczytanie nic nam nie daje. Zdobytą wiedzę należy praktykować, wdrażać w swoje działania. Tylko dzięki regularnej pracy jesteśmy osiągnąć trwały sukces. Warto również zaglądnąć do artykułu https://ksiazki.wp.pl/ksiazkowy-niezbednik-dla-przedstawiciela-handlowego-jakie-sa-najlepsze-ksiazki-o-sprzedazy-6749624651991808a i zainspirować się kilkoma innymi książkowymi pozycjami. Może akurat któraś z nich okaże się najlepszą deską ratunku dla twojej firmy.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.