FCG

Kolarstwo
Podróże i Rozrywka

Kolarstwo – dlaczego warto je uprawiać?

Jazda na rowerze to nie tylko sposób przemieszczania się, ale także doskonałe narzędzie do utrzymania szczupłej sylwetki i zaoszczędzenia pieniędzy na paliwie, czy biletach komunikacji miejskiej. Dlaczego jeszcze warto uprawiać kolarstwo? Podpowiadamy.

Jazda na rowerze a zdrowie

Jazda na rowerze jest dla nas po prostu zdrowa. Podczas takiej aktywności pracuje wiele różnych grup mięśni. Do tego trenujemy nie tylko mięśnie, ale też pomagamy zwiększyć gęstość swoich kości. Regularna aktywność fizyczna pomaga także usprawniać pracę naszego mózgu i poprawia stan naszego zdrowia psychicznego. Systematyczny trening, taki jak np. kolarstwo pomaga nam złagodzić stres, działa wyciszająco i odprężająco. To też świetny sposób na poprawę naszego krążenia i pracy serca, a także wydolności naszych płuc, dzięki czemu nasze tętno staje się niższe, wydolność większa, a ryzyko wystąpienia zawałów, czy miażdżycy się zmniejsza. Codzienna aktywność na świeżym powietrzu poprawia także naszą odporność, dzięki czemu w sezonie jesienno-zimowym mamy mniejsze szanse na złapanie przeziębienia. Bardzo istotna jest też kontrola masy ciała, która dzięki regularnej aktywności fizycznej utrzymana jest na optymalnym poziomie, redukując tym samym możliwość wystąpienia innych chorób metabolicznych takich jak cukrzyca, otyłość czy nadciśnienie.

Rower a troska o środowisko

Środowisko naturalne mocno cierpi każdego dnia wskutek ludzkiej działalności — między innymi przez wzmożony ruch samochodowy. Jeżeli możemy wybrać, zamiast auta rower warto przemyśleć to rozwiązanie, ponieważ nie tylko ograniczamy emisję spalin i jesteśmy, dzięki temu bardziej eko, ale też oszczędzamy nasz czas. Zwłaszcza w dużych miastach podróżując przy pomocy roweru, dużo szybciej dotrzemy do miejsca docelowego, omijając korki i nie stresując się brakiem miejsca parkingowego. Niebagatelne znaczenie ma tutaj także oszczędność pieniędzy — przy rosnących cenach paliw może warto rozważyć codzienny dojazd do pracy rowerem zamiast samochodem zwłaszcza podczas sprzyjającej pogodzie. Utrzymanie roweru jest też znacznie tańsze niż samochodu. Nic dziwnego więc, że popularność jazdy na nim nie słabnie, jak również wyczynowym uprawianiem kolarstwa, co potwierdzają przedstawiciele takich firm jak legalny polski bukmacher.

Wycieczki rowerowe to pomysł na spędzenie czasu z rodziną

Wycieczki rowerowe to doskonały sposób na spędzenie aktywnego weekendu czy popołudnia z naszymi najbliższymi. Korzystając z roweru już od najmłodszych lat, dzieci uczą się dyscypliny, odpowiedniego zachowania na drodze, a także odpowiedzialności. Planując trasę z małym dzieckiem weźmy jednak pod uwagę jego możliwości, aby nie zniechęcić go do takiej formy aktywności w przyszłości. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *