Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom plac zabaw

Jesiennie w kuchni plenerowej

Data publikacji 1 października 2021

Dary natury z przełomu lata i jesieni są chyba najbogatsze. Na zielonych ryneczkach i w warzywniakach pojawiają się coraz częściej jagody, grzyby, gruszki, czy śliwki. Spadają ceny ziemniaków, ale i papryki oraz pomidorów. Nadmiar obfitości owoców i warzyw chętnie suszymy, mrozimy i wekujemy, aby przechować chociaż odrobinę tych dobroci na zimę. Zdrowie na talerzu chętnie konsumujemy w zdrowym otoczeniu np. w plenerze, na tarasie, czy w ogrodzie. Idealnie, gdyby przygotowywanie potraw i przetworów mogło być mniej kłopotliwe.

Nowa strefa w ogrodzie

Wszyscy gospodarze i gospodynie domowe doskonale znają piekielny upał w kuchni podczas pasteryzowania słoików i smażenia wielkich garów powideł śliwkowych. Upały stanowczo odbierają motywację do gotowania, pieczenia i całej kuchennej krzątaniny. Dlatego coraz chętniej wracamy do wydzielania dodatkowej – kuchennej strefy, w naszym ogrodzie, czy na tarasie. Pracę zaczynamy od lokalizacji naszej sezonowej kuchni. Przede wszystkim miejsce musi być zadaszone i chociaż częściowo odizolowane od części rekreacyjnej ogrodu. Jeśli nie mamy gotowego miejsca na kuchnię polową, musimy je wybudować. Nad wyborem posadzki nie musimy się długo zastanawiać, idealnie sprawdzą się w tej sytuacji gumowe nawierzchnie bezpieczne. Są to podłoża o właściwościach samogasnących, antypoślizgowe, mrozoodporne i wodoprzepuszczalne, są też wyjątkowo estetyczne.

Wybieramy bezpieczeństwo

Bezpieczne nawierzchnie, znaczy podnoszące poziom bezpieczeństwa podczas użytkowania miejsca, w którym są zastosowane. Wśród gumowych posadzek wyróżniamy m.in. maty, płyty, kostki i nawierzchnie wylewane. Charakteryzują się one stabilną strukturą, która zabezpiecza nawierzchnię przed trwałymi odkształceniami, co oznacza, że możemy postawić na niej zarówno masywne stoły i ławki ogrodowe albo właśnie dodatkową kuchnię gazową, czy elektryczną, nie martwiąc się o wgniecenia.

Wspomagamy recykling

Decydując się na konkretną nawierzchnię warto wybrać producenta, który doradzi nam rodzaj i sposób przygotowywania podłoża do montażu. Powinniśmy pamiętać też jak ważne jest, aby wybrany produkt spełniał wszelkie niezbędne normy i wspierał ochronę środowiska. Produkcja nawierzchni gumowych, o czym nie każdy wie, odbywa się częściowo przy wykorzystaniu elementów zrecyklingowanych opon, to ważna kwestia. Na rynku znajdziemy wiele ofert, warto poszukać najlepszej. Podłoże na plac zabaw oferowane przez firmę Flexizone posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty i atesty m.in. atest PZH, zgodność z najnowszą normą PN-EN 1177:2018 oraz atest TÜV .

Łóżko kontynentalne co to? Wyjaśniamy, czym różni się od tradycyjnego

FCG

Jako zespół redakcyjny z pasją do tematów takich jak biznes, finanse, dom, technologia, motoryzacja, lifestyle i zdrowie, z radością dzielimy się naszą wiedzą z czytelnikami. Naszym celem jest upraszczanie złożonych zagadnień, aby uczynić je przystępnymi i zrozumiałymi dla każdego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?