Zdrowie i Uroda

Jakie mogą być przyczyny wypadania włosów?

Jakie mogą być przyczyny wypadania włosów?

Jeśli należysz do grona osób, które na szczotce czy grzebieniu znajdują codziennie znaczną liczbę włosów, nasz artykuł z pewnością Cię zaciekawi. Jedna z przyczyn wypadania włosów to niedobry witaminowe. Która z witamin jest szczególnie istotna dla kondycji naszych włosów? Postaramy się odpowiedzieć na to i inne pytania. Zapraszamy do lektury.

Poznaj przyczynę problemu

Nadmierna utrata włosów to problem, który może dotyczyć osób w każdym wieku, bez względu na płeć. Nierzadko wpływa to na obniżenie samooceny i staje się źródłem kompleksów. Włosy są przecież ważnym elementem naszego wizerunku i wpływają na ogólną atrakcyjność. Dlatego, jeśli dotyczy nas problem nadmiernego wypadania włosów, warto poszukać jego przyczyny i zastosować odpowiednie środki zaradcze. Powodów wypadania włosów może być wiele. Do najczęstszych zalicza się zmiany w gospodarce hormonalnej, które mogą wystąpić zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Przykładowo, zaburzenia hormonalne u kobiet w okresie menopauzalnym lub poporodowym mogą negatywnie wpłynąć na kondycję włosów, w tym powodować ich utratę. Także niewłaściwe funkcjonowanie tarczycy u kobiet i mężczyzn może być przyczyną utraty włosów. Jako inną przyczynę wypadania włosów wskazuje się również niedobory biotyny w organizmie.

Gdy problemem są niedobory witaminowe

Kiedy ustalimy, że przyczynę problemu wypadających włosów stanowi niedobór biotyny, warto uzupełnić jej niedobory stawiając na produkty spożywcze bogate w tę cenną witaminę. Wpływa ona na poprawę porostu włosów, jednocześnie wzmacniając ich strukturę. Nie należy zapominać, że zbilansowana dieta, bogata w różnorodne składniki odżywcze korzystnie oddziałuje nie tylko na zdrowie, ale również na stan włosów czy skóry. W trosce o mocne i zdrowie włosy warto włączyć do codziennego jadłospisu takie produkty jak orzechy czy płatki zbożowe. Biotyna (czyli witamina H lub B₇) występuje również w żółtku jajka, łososiu, sardynkach czy tuńczyku.

Działaj ze zdwojoną siłą

Poza dietą bogatą w witaminę H, warto dodatkowo wspomóc porost włosów stosując specjalne kosmetyki. Na rynku znajdziemy wysokiej jakości szampony i odżywki do włosów zawierające tę witaminę, które pomogą poprawić gęstość włosów oraz stan łuski. Połączenie zdrowej i zbilansowanej diety ze wzmacniającą włosy pielęgnacją to doskonałe rozwiązanie. Włosy odżywione od wewnątrz i od zewnątrz są zdecydowanie mniej podatne na wypadanie. Biotyna, którą znajdziemy m.in. w kosmetykach marki Biofarm, poza hamowaniem wypadania włosów, wspomaga też odbudowę keratyny oraz kontroluje wydzielanie sebum.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.