Zdrowie i Uroda

Jakie kosmetyki do cery z trądzikiem różowatym wybrać?

Jakie kosmetyki do cery z trądzikiem różowatym wybrać?

Trądzik różowaty objawia się charakterystycznym rumieniem, grudkami i krostkami na twarzy. Pojawia się już w życiu dorosłym i jest dolegliwością przewlekłą, z tendencją do nawrotów. Sprawdźmy, jakie kosmetyki wybrać, by zadbać o cerę z trądzikiem różowatym. 

Trądzik różowaty – przyczyny

Przyczyny trądziku różowatego nie są do końca poznane. Podejrzewa się, że za jego pojawienie się mogą być odpowiedzialne takie czynniki jak:

  • zmiany hormonalne (np. związane z cyklem menstruacyjnym),
  • predyspozycje genetyczne,
  • zakażenie drobnoustrojami skóry (np. pasożytami),
  • niektóre leki, nieodpowiednia dieta, nadużywanie alkoholu,
  • nieprawidłowa pielęgnacja skóry.

Jak widzisz, na niektóre z tych czynników możesz mieć wpływ. Odpowiednia dieta i – przede wszystkim – dobre nawyki pielęgnacyjne mogą łagodzić przebieg choroby lub zapobiegać ponownemu pojawianiu się objawów po okresie remisji.

Jak dbać o skórę z trądzikiem różowatym?

Trądzik pojawia się na twarzy, z różnym nasileniem i w różnych jej rejonach. Najczęściej atakuje policzki, brodę i nos. U niektórych osób zmiany mogą wychodzić dalej i objąć np. małżowinę uszną czy szyję. Choroba ma często łagodny początek, a jej przebieg wyraźnie nasila się z czasem, dlatego bardzo istotne jest, by zacząć działać od razu po pojawieniu się pierwszych objawów. 

Pomocne w tym będą kosmetyki do cery z trądzikiem różowatym, których skład pozwala łagodzić objawy oraz hamować rozwój dolegliwości. Preparaty o działaniu oczyszczającym i normalizującym są również nieocenione w profilaktyce trądziku.

Jakie kosmetyki do cery z trądzikiem różowatym wybrać? 

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na skład produktów. Na rynku dostępna jest dziś grupa preparatów stworzonych z myślą o walce z trądzikiem różowatym. Działają one kojąco dla skóry, regulują jej mikrobiom, usuwają przebarwienia i przyspieszają regenerację. Występują jako kremy, żele oczyszczające, toniki i maski. W składzie kosmetyków przeciwtrądzikowych bardzo często znajdziesz azeloglicynę oraz kwas azelainowy

Kwas azelainowy ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i delikatnie złuszczające. Podobne działa azeloglicyna, która, oprócz działania przeciwtrądzikowego, pozwala na rozjaśnienie czy nawet likwidację przebarwień. Składniki te (szczególnie azeloglicyna) są bezpieczne dla skóry, nie podrażniają i zwykle nie uczulają.

Polecane kosmetyki do skóry z trądzikiem różowatym

Oto kilka produktów, których skład pozwala skutecznie walczyć z trądzikiem różowatym, dostępnych w sklepie internetowym ARKANA: https://sklep.arkana.pl/.

  • Krem przeciwtrądzikowy z kwasem azelainowym – polecany osobom z zanieczyszczoną skórą, z tendencją do zmian trądzikowych i rumienia. Ma lekką konsystencję, dzięki czemu szybko się wchłania, pozostawiając matowy efekt na skórze. W skład kremu wchodzą azeloglicyna, kwas azelainowy oraz witamina B3 w formie macinamidu.
  • Oczyszczający żel regulujący mikrobiom skóry – zawiera łagodne substancje myjące pozwalajace skórze zachować równowagę. W składzie produktu znajdziesz Quora Noni PRCF (składnik aktywny zawierający fitopeptydy z rośliny noni) oraz kwas szikimowy o lekkim działaniu złuszczającym i antybakteryjnym. 
  • Neuro-maska na noc dla skóry naczyniowej i ekstremalnie wrażliwej – dedykowana skórze nadreaktywnej, której przynosi ukojenie i regenerację. W składzie produktu znajduje się endoetynol, który łagodzi zaczerwienienia, SensAmone P5, redukujący pieczenie i świąd, a także wyciąg z lukrecji o działaniu przeciwzapalnym.

Podstawowym zadaniem wszystkich kosmetyków do cery z trądzikiem różowatym jest utrzymywanie równowagi skóry, delikatne jej złuszczanie i dezynfekcja, czyli ochrona przed bakteriami i wszelkimi drobnoustrojami.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.