Zdrowie i Uroda

Jakie koraliki do bransoletek?

Jakie koraliki do bransoletek?

Bransoletki z koralikami to prawdziwy hit. Noszą je obecnie gwiazdy i celebrytki na całym świecie. Jakie koraliki są najlepsze, jeśli chodzi o biżuterię?

Obecnie na topie jest biżuteria handmade lub stylizowana na ręcznie robioną. Ogromną popularnością cieszą się zwłaszcza bransoletki sznurkowe albo z koralikami. Jednolita bądź kolorowa biżuteria ozdobiona koralikami idealnie sprawdzi się w różnych stylizacjach, nie tylko tych letnich.

Biżuteria z koralikami

Biżuterię z koralikami możemy wykonać samodzielnie – przy tworzeniu biżuterii tego typu wystarczy odrobina umiejętności przy pracach ręcznych, cierpliwość – potrzebna do nawlekania koralików – oraz elementy takie jak sznurek i koraliki. Dużo lepszym rozwiązaniem jest jednak zakupienie gotowych produktów wysokiej jakości. W ofercie wielu marek można znaleźć liczne propozycje biżuterii z koralikami, które często da się dodatkowo spersonalizować – np. przez dodanie zawieszek. Zaletą biżuterii handmade jest możliwość dostosowania jej do własnych potrzeb, z kolei tej z renomowanych sklepów – wysoka jakość.

Jakie koraliki będą najlepsze?

Wybierając bransoletki z koralików, należy sugerować się indywidualnymi upodobaniami. Trzeba pamiętać, że koraliki do bransoletek plastikowe lub koraliki toho będą zapewne prezentowały się mniej szykownie niż koraliki szklane. Jeszcze lepszy efekt osiągniemy, wybierając kamienie szlachetne lub kamienie półszlachetne, aczkolwiek trzeba pamiętać, że więcej też za nie zapłacimy. Dużą popularnością cieszą się także koraliki drewniane. Jeśli chodzi o wielkość, to do wyboru są setki, a może i tysiące koralików w niemalże każdym odcieniu.

Warto zwrócić uwagę na rozmiar koralików. Jeśli zależy nam na delikatnej biżuterii, która sprawdzi się na każdą okazję, wybierzmy bransoletkę ozdobioną kilkoma niewielkimi koralikami. Z kolei aby ozdoba zwracała na siebie uwagę, najlepsze będą większe, rzucające się od razu w oczy koraliki w różnych kolorach. Wielkość koralików oraz ich barwa mają wpływ na to, jak będzie prezentować się biżuteria i na jakie okazje się sprawdzi.

Nietypowe bransoletki z koralikami

Ciekawą opcją są bransoletki z mini koralikami z kamieni naturalnych, ozdobione dodatkowo zawieszką. Staranność wykonania oraz stonowane kolory mogą sprawić, że bransoletka będzie pasować nie tylko do wakacyjnych stylizacji, a także do bardziej eleganckich ubrań. Warto podkreślić, że w przypadku kamieni szlachetnych czy naturalnych często mają one swoje specjalne znaczenie – co sprawia, że biżuteria staje się także amuletem. Przykładem jest bransoletka Earth wykonana z jaspisu: symbolizującego spokój i szczęście. Dobrze komponuje się z nią zawieszka w kształcie koniczyny oznaczająca pomyślność.

Jeśli marzy nam się piękna biżuteria z drobnych koralików, połączona ze złotem lub srebrem – zanim zabierzemy się do tworzenia bransoletek, warto zapoznać się z ofertą Lilou. Znajdziemy tu bransoletki jednolite, wielokolorowe, z dużych koralików lub tych bardzo malutkich. Do wszystkich dołączone są wysokiej jakości zawieszki, które sprawiają, że bransoletka może też pełnić funkcję amuletu i chronić nas np. przed nieszczęściem.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.