Zdrowie i Uroda

Jak żyć zdrowo, a przy tym tanio – tylko sprawdzone sposoby

Jak żyć zdrowo, a przy tym tanio – tylko sprawdzone sposoby

Inflacja jest naprawdę wysoka i niestety przekłada się na ceny w sklepach. Produkty spożywcze są drogie i w sumie nic nie zapowiada tego, by miały być tańsze.  A przecież trzeba jeść i powinno się zdrowo jeść. Czy są więc jakieś sposoby, by zaoszczędzić, a przy tym jadać zdrowo? Tak i czas je poznać.

Kupuj tylko tyle, ile potrzebujesz

Nie ma rzecz jasna sposobów, które sprawią, iż naprawdę sporo zaoszczędzicie i od razu tę różnice poczujecie. Ale jeżeli zastosujecie się do naszych rad, to na koniec miesiąca rzeczywiście okaże się, że zostało Wam więcej pieniędzy. Cóż bywa tak, że małe rzeczy mają duże znacznie i wychodząc właśnie z tego założenia pamiętajcie, by kupować tylko to, co rzeczywiście jest Wam potrzebne. Jeżeli zauważycie promocje nie oznacza ona wcale, że trzeba zakupić dany produkt, bo i tak zapewne go nie wykorzystacie. Do tego nie należy chodzić do sklepu głodnym, bo wtedy niestety człowiek na wiele rzeczy ma ochotę i zwyczajnie kupuje takie produkty, których nie potrzebuje. Najlepiej robić listy i kupować produkty, które się na nich znajdują, a nie  wszystko co popadnie.  Nie należy kupować także na zapas, bo i takie rozwiązanie zazwyczaj wiąże się z tym, że i tak wielu rzeczy nie wykorzystacie i się przeterminują, a to jak pieniądze wyrzucone w błoto. Zatem idąc do sklepu kupujecie tylko produkty z listy i nie możecie pozwolić sobie na żadne odstępstwo od normy.  Oczywiście nie zapomnijcie, aby planować obiady i rzeczywiście stosować się do swych planów. 

Oszczędność i niemarnowanie jedzenia, a przy tym zdrowie na talerzu, czyli geneza cateringu dietetycznego

Każdy z nas powinien zdrowo się odżywiać. Ale patrząc na ceny produktów spożywczych w sklepach jest to trudne. Do tego dochodzi jest fakt, że wiele osób marnuje jedzenie. Często gotujemy za duże ilości, a potem marnujemy jedzenie, a to prosta droga do marnowania także pieniędzy. Jeżeli zależy Wam, by zdrowo się odżywiać, ale też nie wyrzucać jedzenia, a przy tym wcale nie wydawać tak dużo, to idealnym rozwiązaniem jest catering dietetyczny. Pamiętajcie, że dania są różnorodne i jeżeli samodzielnie chcielibyście je przygotować, to  w wielu przypadkach musielibyście kupować większe ilości produktów, wszak niektóre nie są sprzedawane w małych ilościach i przez to, to czego nie zjecie, ląduje w koszu. A wybierając catering dietetyczny nie trzeba się tego obawiać. Pomyślcie tylko, że na obiad warto zjeść około 10 dag np. łososia, a jednak takiej ilości nie można kupić, a gdy kupicie większa ilość, to nie zawsze ją wykorzystacie i tak dochodzi do marnowania pieniędzy i jedzenia. 

Oszczędność i zdrowie w jednym

Pamiętajcie, aby jadać zdrowo i zrezygnować z przekąsek typu chipsy. Należy też zrezygnować z jedzenia śmieciowego. Gdy przyjdzie Wam na coś ochota, to wybierzcie „coś” zdrowego. Zamiast chipsów, chrupcie seler. Do tego nie pozwalajcie sobie na jedzenie fast foodów, bo jest drogie i niezdrowe. Warto samodzielnie przygotowywać choćby śniadania i kolacje na bazie warzyw, a nie kupować ich na mieście. Rzecz jasna dobrze sprawdzi się pełen pakiet cateringu dietetycznego. Wiele osób sporo wydaje na kawę kupowaną na mieście. Często za latte trzeba zapłacić ponad 20 zł, a pomyślcie tylko, że koszt przygotowanie jej w domu jest naprawdę nietrudne. Zamiast kolorowych napojów pijcie wodę. Zobaczycie, że stosując się do naszych zaleceń sporo zaoszczędzicie. 

Nie o jedzeniu, a o oszczędności zdań kilka

Oczywiście to nie koniec patentów na zdrowy styl życia. Otóż pamiętajcie, że w zdrowy styl życia wpisuje się nie tylko zdrowe jedzenie, ale też ruch i właśnie dzięki aktywności fizycznej uda się Wam sporo zaoszczędzić. Widzieliście ile kosztuje benzyna? Zapewne więc jesteście przerażeni. Na szczęście można nieco zaoszczędzić. Wystarczy tylko zamienić samochód na rower i gotowe. To oszczędność i zdrowy styl życia w jednym. Do pracy możecie też dojeżdżać na hulajnodze elektrycznej, ale to rozwiązanie nie jest już takie zdrowe. A jeżeli Wasza kondycja nie pozwala Wam na to, by całkowicie zrezygnować z samochodu, to mamy inne rozwiązanie – zamiast autem, dojeżdżajcie do pracy autobusem i wysiadajcie przystanek wcześniej, by się przejść.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.