Biznes i Finanse

Jak zaoszczędzić czas podczas wystawiania faktur?

Jak zaoszczędzić czas podczas wystawiania faktur?

Przedsiębiorcy muszą regularnie wysyłać faktury swoim klientom. Korzystanie z programu do fakturowania może być bardzo przydatne. Jakie korzyści daje program do wystawiania faktur?

Czym jest program do wystawiania faktur?

Program do wystawiania faktur to oprogramowanie, którego można używać do przetwarzania wszystkich faktur. Aby wystawić fakturę, wystarczy wypełnić dostarczony wzór faktury. Wszystkie utworzone faktury są zapisywane bezpośrednio w programie do faktur i można nimi zarządzać. Zaawansowane programy do fakturowania odwzorowują cały proces zakupu między sprzedającym a klientem. Oprócz faktur można także pisać oferty, tworzyć dowody dostawy i generować przypomnienia.

Jak wystawić fakturę za pomocą programu do faktur?

Za pomocą programu do wystawiania faktur, można wystawić fakturę w krócej niż minutę, za pomocą kilku prostych czynności. Po otwarciu nowego szablonu faktury należy wygenerować numer faktury i datę (zazwyczaj zostają przypisane automatycznie). Potem za pomocą menu rozwijanego wybiera się dane klienta, a następnie dane produktu. Jeśli klient ma rabat, to należy go uwzględnić przed automatycznym obliczeniem kwoty faktury. Faktura jest gotowa. Dzięki programowi do fakturowania można szybko i łatwo wystawiać swoje faktury.

Program do wystawiania faktura a Word i Excel – co jest lepsze?

Przedsiębiorcy, którzy regularnie wystawiają faktury swoim klientom, stają przed decyzją: program do faktur czy Word i Excel? Korzystanie z programu do fakturowania ma wiele zalet. Poniżej kilka najważniejszych korzyści:
1. Szablon faktury spełnia wymagania urzędu skarbowego
Program do faktur oferuje bezpieczny prawnie szablon faktury. W przeciwieństwie do szablonów faktur dla Worda i Excela, dzięki programowi do faktur można mieć pewność, że faktury również spełniają surowe wymagania urzędu skarbowego.
2. Z programem do faktur można uniknąć błędów
Tworząc fakturę ręcznie, na przykład za pomocą szablonu faktury dla Worda lub Excela, trzeba również ręcznie wprowadzić wszystkie dane. Dzięki programowi do fakturowania proces fakturowania jest zautomatyzowany — numery faktur są przydzielane automatycznie sekwencyjnie, dane klientów i produktów można szybko i łatwo dodać za pomocą menu rozwijanego, rabaty, stawka podatku od sprzedaży i ceny są naliczane automatycznie. Dzięki temu można uniknąć błędów, takich jak nieprawidłowa numeracja faktur czy literówki.
3. Można profesjonalnie zaprojektować swoją fakturę
Profesjonalna faktura również powinna wyglądać poważnie. Decydującą rolę odgrywa w tym projekt faktury. Dzięki programowi do fakturowania można wybierać spośród różnych wzorów faktur.
4. Oszczędność czasu dzięki programowi do fakturowania
Program do faktur nie tylko pomaga w tworzeniu faktur — można też oszczędzić dużo czasu w porównaniu z szablonem faktur dla Worda i Excela.Oferty mogą być automatycznie konwertowane na faktury jednym kliknięciem. Można też tworzyć przypomnienia bezpośrednio z niezapłaconych faktur.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.