Lifestyle

Jak wybrać zabawki interaktywne dla dziecka?

Jak wybrać zabawki interaktywne dla dziecka?
zabawki edukacyjne na roczek

Najskuteczniej uczymy się poprzez działanie – im więcej naszych zmysłów bierze udział w danej czynności, tym więcej jesteśmy w stanie zapamiętać. Widzimy to bardzo wyraźnie na przykładzie małych dzieci, które najwięcej korzyści wynoszą z zabawy. Właśnie dlatego w sklepach z artykułami dla niemowląt pojawiają się gadżety, które stymulują zmysły i zachęcają do coraz bardziej złożonych działań. Zobacz, jakie zalety mają zabawki interaktywne i przekonaj się, dlaczego warto kupić je jako prezent na roczek.

Zabawki interaktywne – dlaczego warto?

Zabawki interaktywne dla dzieci wspierają ich rozwój. To właśnie one pomagają w nauce pierwszych słów, podpowiadają nazwy kolorów, roślin czy zwierząt. Dzięki nim dziecko uczy się alfabetu, słówek w obcym języku czy prostych działań matematycznych. Co najistotniejsze, każda informacja przekazana jest maluchowi poprzez zabawę, dzięki czemu maluch szybciej łączy wiedzę z otaczającym go światem i potrafi zastosować ją w odpowiedniej sytuacji. Nie ulega wątpliwości, że to skuteczna metoda na rozwój językowo-słuchowy.

zabawki edukacyjne na roczek

Nie da się ukryć, że olbrzymią zaletą zabawek interaktywnych jest wskazywanie dziecku związków przyczynowo-skutkowych. Maluch widzi, że na określoną czynność pluszak reaguje określonym zachowaniem. Taką wiedzę może przenieść na całe swoje życie, co z pewnością przyda mu się podczas nauki w przedszkolu i szkole.

Nie należy także zapominać, że choć zabawki interaktywne mogą przekazywać mnóstwo istotnej wiedzy, w gruncie rzeczy są po prostu… zabawkami. Dzieci uwielbiają pluszaki czy samochody, a ich wartość edukacyjna jest jedynie dodatkiem, z którego cieszą się przede wszystkim rodzice. Zabawki edukacyjne na roczek szybko stają się nieodłącznym kompanem podczas codziennych czynności. Naszą uwagę szczególnie przykuwa seria Mali Odkrywcy Tiny Love – znajdziesz w niej kolorowe zwierzątka Wonder Buddies, które wydają dźwięki chrapania podczas zasypiania lub zachęcają do próbowania nowych smaków podczas posiłków. Oferują tak dużo interakcji, że dziecko nie chce się z nimi rozstawać nawet na krok! To jedyna prawdziwa zabawka interaktywna przystosowana dla rocznego malucha!

zabawki interaktywne dla dzieci

Jak wybrać zabawki interaktywne?

Gdy wybierasz prezent na roczek i interesują cię zabawki interaktywne, masz przed sobą naprawdę niełatwe zadanie. Sklepy z artykułami dla dzieci są pełne przyjemnych w dotyku pluszaków i kolorowych samochodzików, które mogą oferować naprawdę zróżnicowane funkcje. Jak wybrać, by zarówno dziecko, jak i jego rodzice, byli zadowoleni? Podpowiadamy, co ma największe znaczenie.

Gdy kupujesz prezent na roczek, zwróć uwagę na bezpieczeństwo. Zabawka interaktywna nie może zawierać małych elementów, które można by oderwać czy odgryźć. Pamiętaj, że to wciąż ten etap, gdy maluch poznaje świat wszystkimi zmysłami, w tym również smakiem. Istotna jest także jakość wykorzystanych materiałów. Nigdy nie kupuj zabawek z niesprawdzonego źródła – zabawki interaktywne muszą posiadać atest potwierdzający, że nadają się do użytku przez dzieci.

zabawki interaktywne dla dzieci

Upewnij się, czy przeglądane przez ciebie zabawki interaktywne są dopasowane do wieku dziecka. Jeśli już na początku zderzy się ze zbyt trudnymi wyzwaniami, od razu się podda i porzuci swój prezent w kącie. Nie kupuj “na wyrost”, bo finalnie może się okazać, że maluch nigdy nie podejmie drugiej próby interakcji z otrzymanym pluszakiem.

Jednocześnie jednak pamiętaj, że zabawki interaktywne powinny oferować kilka stopni trudności. Gdy dziecko opanuje pierwsze zadanie, konieczne jest podtrzymywanie jego zainteresowania. Z tego względu właśnie rekomendujemy szczególnie kolekcję Wonder Buddies z serii Mali Odkrywcy Tiny Love, w której rodzice otrzymują także specjalne karty z propozycjami zabaw, by wiedzieć, co zaprezentować maluchowi na określonym etapie.

zabawki na roczek

Nie da się ukryć, że liczy się również wygląd. Pamiętaj, by wybierać odpowiednie kolory – nie mogą być zbyt stonowane, ani przesadnie krzykliwe. Pierwsze okazują się bowiem nudne, drugie zaś mogą być straszne lub męczące dla wzroku. Raczej zdecyduj się na zabawki interaktywne utrzymane w podstawowych kolorach: niebieskim, żółtym czy czerwonym.

Wybierając zabawki na roczek, zwróć także uwagę na jego głośność. Najlepiej zdecydować się na zabawki interaktywne z regulacją natężenia dźwięków – jeśli bowiem okażą się zbyt męczące dla całej rodziny, rodzice będą mogli je zmniejszyć.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.