Zdrowie i Uroda

Jak wybrać dobrego fryzjera w Lublinie?

Jak wybrać dobrego fryzjera w Lublinie?

Wybór fryzjera zwykle spędza sen z powiek osobom chcącym przejść metamorfozę. Warto jednak pamiętać, że nawet z pozoru proste zabiegi, takie jak modelowanie czy skrócenie grzywki powinny być wykonane przez profesjonalistów, w przeciwnym razie konieczne może okazać się dokonanie czasochłonnych, a nieraz również kosztownych, poprawek. Oto czym należy się kierować przy wyborze fryzjera, któremu powierzy się opiekę nad własną fryzurą, a więc także i wyglądem.

Portfolio

Fryzjerzy są swego rodzaju artystami – a jak wszyscy artyści, specjalizują się w pewnych stylach i technikach, deklarując przy tym, że niektórych zleceń nie są w stanie się podjąć. Przed wybraniem się do salonu, warto zapoznać się z jego ofertą, w tym z pracami poszczególnych fryzjerów. Zdarza się, że niektóre osoby zajmują się wyłącznie koloryzacją, a inne jedynie strzygą i układają fryzury. Współczesnym portfolio bardzo często są strony w mediach społecznościowych, które umożliwiają szybkie zapoznanie się z dziełami tworzonymi przez poszczególnych stylistów, zatrudnionych w salonie. Przed umówieniem się do konkretnego fryzjera warto zadzwonić i sprecyzować swój pomysł lub przyjść na konsultację – w wielu miejscach jest ona darmowa, a pozwala bliżej poznać stylistę oraz sposób jego pracy.

Czystość i higiena

Fryzjerstwo to zawód bardzo specyficzny – nie tylko wymaga stałego kontaktu z chemikaliami, ale także pozwala na stały kontakt z ludźmi. Dbałość o włosy klientów wymaga więc zachowania bezpieczeństwa oraz odpowiedniego poziomu higieny. Warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany salon przestrzega elementarnych zasad, takich jak praca w rękawiczkach, natychmiastowe zamiatanie włosów czy dezynfekcja nożyczek lub grzebieni. Zauważenie choćby najmniejszych ustępstw powinno stanowić sygnał, że wybrany salon może nie być tym właściwym. Brak dostatecznej dbałości o czystość może doprowadzić nie tylko do utraty klientów oraz reputacji, ale także do rozprzestrzeniania się chorób takich jak chociażby grzybica

Doświadczenie

Chcąc mieć pewność, że znajduje się w rękach specjalisty, warto powierzyć swoje włosy fryzjerom, którzy łączą w swej pracy autentyczną pasję oraz wieloletnie doświadczenie. Jednym z salonów, który może się poszczycić profesjonalizmem i zamiłowaniem do zawodu jest https://www.laurentlublin.pl/. Zatrudnieni tam fryzjerzy nie są tylko rzemieślnikami skracającymi i modelującymi fryzury, ale także artystami, którzy są w stanie stworzyć na głowach klientów małe arcydzieła, podkreślające walory urody. Koloryzacja, strzyżenie oraz zabiegi poprawiające kondycję włosów wykonane przez doświadczonych stylistów potrafią skutecznie poprawić samopoczucie oraz samoocenę.

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.