Lifestyle

Hulajnoga elektryczna a rower z napędem elektrycznym – co lepiej wybrać?

Hulajnoga elektryczna a rower z napędem elektrycznym – co lepiej wybrać?

Pojazdy z napędem elektrycznym cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Do dyspozycji są już nie tylko hulajnogi elektryczne, ale i rowery z napędem elektrycznym. Chociaż obie opcje działają na podobnej zasadzie, wiele je różni. I właśnie te różnice warto wziąć pod uwagę, wybierając pojazd mający wpisać się w Twoje oczekiwania.

Coraz więcej osób przesiada się z samochodów do rowerów elektrycznych lub hulajnóg z napędem – nie tylko w trosce o środowisko naturalne, ale z powodu chęci zaoszczędzenia na kosztach tankowania auta. Niektórzy decydują się wypożyczać pojazdy miejskie, ale coraz więcej osób zainteresowana jest ich zakupem. I tu pojawia się dylemat: wybrać tańszą hulajnogę czy droższy rower z napędem elektrycznym?

Hulajnoga elektryczna – wady i zalety

Niepodważalną zaletą hulajnogi elektrycznej jest jej cena. Koszt zakupu waha się w granicach 1000-2500 zł. Ponadto charakteryzuje się:

  • dużą zwrotnością;
  • łatwością w przenoszeniu;
  • kompaktowością – zajmuje mniej miejsca.

Wśród wad wymienia się przede wszystkim możliwość pokonywania krótkich dystansów. Na jednym ładowaniu najczęściej da się przejechać zaledwie 20-30 km. Jeżeli więc do pracy dojeżdżasz znacznie dalej, korzystanie z hulajnogi może być utrudnione.

Rower z napędem elektrycznym – wady i zalety

Podczas gdy za hulajnogę zapłacisz nie więcej niż 2000-2500 zł, rower z napędem elektrycznym z najwyższej półki może kosztować nawet 5500 zł. Różnica w cenie jest ogromna, ale to wszystko rekompensują zalety takich pojazdów.

Porządny rower z napędem elektrycznym:

  • pozwala na przejechanie nawet 120 km na jednym ładowaniu baterii – nie musisz więc codziennie ładować akumulatora;
  • rozwija prędkość ok. 25 km/h – jest to optymalna prędkość, dzięki której szybko dotrzesz do pracy, a jednocześnie zachowasz bezpieczeństwo;
  • możesz wykorzystać nie tylko do dojazdów do pracy, ale także na wypady rowerowe – to zasługa mocnego silnika, który poradzi sobie nie tylko z drogą miejską, ale i krętymi podjazdami.

Jaki pojazd elektryczny wybrać?

Wybór między hulajnogą a rowerem z napędem elektrycznym to wyłącznie indywidualna kwestia. Wiele zależy od tego, jakie są Twoje potrzeby – do czego ma służyć Ci pojazd. Jeśli zamierzasz wykorzystywać go zarówno jako alternatywę dla samochodu, jak i klasycznego jednośladu, rower z napędem elektrycznym będzie najlepszą opcją.

Hulajnoga, mimo swoich zalet, nadal daje ograniczone możliwości. Zaś rower elektryczny zapewnia większą funkcjonalność – możesz jeździć bez wspomagania, ze wspomaganiem, po mieście, po leśnych ścieżkach. Tak jak lubisz.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.