Dom i wnętrze

Gdzie pasują schody spiralne?

Gdzie pasują schody spiralne?

Zakup schodów, wbrew ogólnym przekonaniom, nie jest takim prostym przedsięwzięciem. Wymaga bowiem starannie przemyślanych wyborów, gdyż to od nich w ogromnej mierze będzie zależała funkcjonalność i estetyka wykonania. Częstym wyborem są schody spiralne. Efektowny wygląd, konstrukcja zajmująca mało miejsca oraz uniwersalność zastosowania to jedynie kilka powodów przemawiających o ich rosnącej popularności. Może się jednak rodzić pytanie, w jakich przestrzeniach sprawdzą się najlepiej?

Schody spiralne – gdzie zamontować?

Ze względu na małą ilość miejsca, jaką zajmują schody spiralne, bez problemów mogą być wykorzystane we wnętrzach prywatnych. Podczas budowy domu piętrowego i chęci utrzymania odpowiedniej komunikacji pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami, okażą się strzałem w dziesiątkę. Z nimi można zachować poczucie dużej przestronności! A zważywszy na fakt, że występują w wielu rozmaitych konfiguracjach, ich dopasowanie do aranżacji i koncepcji wystroju nie będzie stanowiło najmniejszego problemu.

Jednak schody spiralne nie są zarezerwowane wyłącznie dla przestrzeni mieszkalnych. Z równie dużym sukcesem sprawdzą się w lokalach biurowych, w których zachowanie funkcjonalności, obok rzecz jasna atrakcyjnej estetyki, jest absolutnym priorytetem. Tego typu konstrukcje pasują zarówno do projektów nowoczesnych, jak i klasycznych, co stanowi o ich kolejnym atucie. Można je nabyć w różnych wysokościach, kierunkach i kątach skrętu, przez co dopasowanie do osobistych potrzeb nie powinno sprawić najmniejszego problemu. Co więcej, konstrukcje spiralne mogą być montowane zarówno do okrągłych, jak i kwadratowych otworów, co dodatkowo podnosi ich atrakcyjność i decyduje o rosnącej popularności.

Najważniejsza jest funkcjonalność – pamiętaj o tym!

Przy wyborze schodów spiralnych, rzeczą fundamentalną jest funkcjonalność. W przeciwnym razie, ich codzienne użytkowanie zamiast być źródłem satysfakcji, stanie się udręką. Ogromną rolę w tym zakresie odgrywa ich wielkość. Choć schody spiralne zajmują mało miejsca i można swobodnie dopasować ich rozmiar, przy decyzji o kupnie trzeba zachować rozsądek. Zwłaszcza, jeśli chodzi o szerokość stopni. Wybór za małych będzie bowiem utrapieniem dla wszystkich, zarówno dla dzieci, jak i osób starszych, dla których poruszanie się po takich stopniach będzie nie tylko niewygodne, ale przede wszystkim zagrażające zdrowiu, a nawet życiu!

Nie bez znaczenia pozostaje również rodzaj materiałów użytych do konstrukcji. Mocne i solidne zagwarantują wyjątkową trwałość i wytrzymałość, a przez to efektowny wygląd – na lata!

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.