Zdrowie i Uroda

Gdzie nie wolno palić e-papierosów?

Gdzie nie wolno palić e-papierosów?

Papierosy elektroniczne i e-smoking stają się coraz popularniejszą alternatywą dla tradycyjnego palenia. Przemawia za tym kilka kwestii: od mniejszego zagrożenia zdrowia osoby stosującej waporyzery zamiast papierosów tytoniowych, przez możliwość wyboru dużej liczbie aromatów, aż po mniej uciążliwą dla otoczenia parę – w miejsce dymu o mało atrakcyjnym zapachu i składzie. Decydując się na zakup e-papierosa, dobrze jest jednak zdawać sobie sprawę z tego, jakim ograniczeniom podlegają te urządzenia. Informacje można znaleźć w naszym poradniku.

E-papieros i papieros tradycyjny – najważniejsze różnice

Użytkownicy klasycznych papierosów tytoniowych do urządzeń elektrycznych podchodzą zazwyczaj ze sporym dystansem. Przyczyną często jest brak możliwości wykonania czynności kojarzących się z papierosami – odpalenie, strzepywanie tytoniu czy zgaszenie w popielniczce. Warto jednak wiedzieć, że za korzystaniem z elektronicznych papierosów przemawia w dużej mierze to, czego konsekwencją jest opisany „problem”. A mianowicie – e-papierosa rzeczywiście nie trzeba podpalać, ponieważ w trakcie korzystania z niego liquid lub wkład tytoniowy jest podgrzewany, a nie spalany. Substancje te pod wpływem wysokiej temperatury zmieniają się w parę o znacznie mniejszej zawartości substancji smolistych niż klasyczny papieros, a jej zapach jest praktycznie niewyczuwalny dla otoczenia. Konkretne modele dostępne są m.in. na Smoking World. Online można sprawdzić bardzo szczegółowe opisy i zalecenie, a zakupu dokonać w sklepie stacjonarnym.

Papierosy elektryczne a prawo

Papierosy elektryczne nie są wyrobami tytoniowymi, jednak ich sprzedaż i korzystanie z nich ograniczają te same ustawy, które dotyczą tradycyjnych papierosów. Z tego powodu niemożliwe jest kupienie e-papierosa oraz akcesoriów przez internet – sprzedawca nie jest bowiem w stanie zweryfikować wieku klienta, który musi być osobą pełnoletnią. W trakcie wizyty w stacjonarnym punkcie sprzedaży wystarczy natomiast okazać dowód osobisty, by bez problemu zaopatrzyć się zarówno w urządzenie, jak i liquidy oraz inne produkty niezbędne do korzystania z e-papierosa.

Smoking World online – czy można tam kupić e-papierosy?

Jak już wyjaśniliśmy, ograniczenia ustawowe uniemożliwiają sprzedaż e-papierosów przez internet. To samo dotyczy sklepu Smoking World online. Na stronie znajduje się jednak bogata oferta produktów, które dostępne są w jednym z wielu punktów sprzedaży stacjonarnej. Przed zakupem elektrycznego papierosa warto sprawdzić, jakie trendy panują obecnie w tej branży – rynek e-smokingowy ze względu na stale rosnącą popularność szybko się zmienia, wprowadzając coraz bardziej komfortowe rozwiązania dla użytkowników e-papierosów. Po sprawdzeniu oferty na stronie dodatkowe informacje można uzyskać od profesjonalnego doradcy klienta w punkcie sprzedaży.

W jakich miejscach nie można używać papierosów elektrycznych?

Palenie e-papierosów, mimo że nie wydzielają one tylu szkodliwych substancji, co tradycyjne papierosy, jest zabronione w tych samych miejscach, w których nie wolno stosować innych wyrobów tytoniowych. Oznacza to, że można ich używać jedynie w wydzielonych miejscach w lokalach lub przebywając w ogródku. Ustawa zabrania też korzystania z nich na przystankach oraz w środkach komunikacji zbiorowej.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.