Gabloty szklane
Dom i wnętrze

Gabloty szklane ozdobą wnętrza

Historia szklanych mebli nie ma długiego stażu. Elementy szklane w meblach pojawiły się dopiero w XVII wieku. Z początku wyrabiane były na specjalne zamówienie tylko dla wyższych sfer. Dopiero od niedawna gabloty ekspozycyjne tworzone są w całości ze szkła. Z początku były to stoły, wazony i lampy. Dziś, tak jak i dawniej, gabloty szklane odzwierciedlają piękno, luksus i blask.

Trwała gablota szklana do domu

Nikogo nie trzeba przekonywać, że szkło to niezmiernie elegancki materiał. Najlepszym przykładem jest stras — imitacja diamentu, powstała z oszlifowanego szkła. Kryształy Swarovskiego bez wątpienia są dziś znane nie tylko miłośnikom biżuterii. Szklane meble lampy, stoły i ozdobne lustra są obowiązkowym elementem najbardziej szykownych wnętrz. Ponadczasowy i elegancki charakter szkła sprawia, że chętnie wybieramy meble z tego tworzywa do wystroju wnętrz.

Nowoczesna gablota szklana potrafi odmienić nawet zwykłe pomieszczenie. Świetnie nadają się do mieszkań z otwartą kuchnią. Z powodzeniem mogą być więc łącznikiem między jadalnią a salonem. Umieścimy w nich naszą najlepszą zastawę w postaci porcelanowych talerzy, miseczek i ręcznie malowanych filiżanek do kawy. Obok ustawimy alkohole w szklanych butelkach: wina, likiery, nalewki.

Jednak czy meble ze szkła są dla wszystkich? Czy mając małe dzieci, jest sens decydować się na tak delikatny mebel? Wyobrażając sobie pomieszczenie ze szklanymi elementami, widzimy przecież nieskazitelnie czyste, niemal surowe, minimalistycznie wnętrze. Okazuje się, że taka wizja wnętrza z meblami szklanymi to tylko nasze wyobrażenia. Gabloty szklane nie są bowiem wykonane z tego samego szkła co delikatne przedmioty. Do nich stosuje się szkło hartowane, o wiele bardziej odporne i grubsze od zwykłego szkła. Z tego powodu szklana witryna nadaje się także do miejsca, gdzie tętni życie, czyli do domu. Dzięki temu nie ma obawy, że nasze dzieci lub zwierzęta zniszczą mebel.

Gabloty sklepowe wyróżni produkty

Ze względu na przezroczystą konstrukcję, gabloty szklane szkła nadają się także do sklepów. Profesjonalne meble sklepowe to jeden z ważniejszych czynników w sprzedaży. Gabloty sklepowe szklane potrafią atrakcyjnie wyróżnić produkty. Co więcej, na przezroczystych półkach Klienci mogą dokładnie przyjrzeć się wyeksponowanym towarom. Dodatkowy efekt uzyskamy przez oświetlenie. Gablota szklana podświetlana jeszcze bardziej podkreśli ich wyjątkowość.

Gablota sklepowa ekspozycyjna, zwłaszcza modele narożne sprawią, że wykorzystamy każdy metr kwadratowy sklepu. Wąskie gabloty szklane narożne możemy bowiem umiejscowić w kącie pomieszczenia, który zwykle niełatwo zagospodarować. Jak widać, produkty możemy eksponować nawet w trudno dostępnych miejscach.

Gabloty ekspozycyjne sprawdzą się jako wyposażenie sklepów z eleganckimi alkoholami, sklepów z biżuterią, zegarkami i ekskluzywną odzieżą. Zmieścimy w nich także te produkty, które ze względu na niewielki rozmiar i cenę, powinny być specjalnie chronione. Kosztowne drobiazgi i łatwo tłukliwe akcesoria wyróżnimy za pomocą ekspozytorów. Dzięki ich różnej budowie i nachyleniu nawet niewielkie przedmioty staną się widoczne dla Klientów. Meble jubilerskie i ekspozytory z zamszu szczególnie dobrze wyróżniają biżuterię i zegarki. Ich wybór jest naprawdę szeroki, więc ekspozytor dobierzemy nawet pod względem kształtu produktu.

Największą popularnością od lat cieszą się gabloty sklepowe z profili aluminiowych z wypełnieniem z płyty meblowej.
Gabloty szklane do sklepów i domów, a także ekspozytory dostępne są w sklepie ABM. Na życzenie Klienta dopasujemy gabloty szklane  witryny do wnętrza. Jako producent zapewniamy także bogatą paletę kolorystyczną płyt meblowych.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia najnowszych modeli gablot szklanych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *