Biznes i Finanse

Druki samokopiujące – sprawdź kiedy Ci się przydadzą

Druki samokopiujące – sprawdź kiedy Ci się przydadzą

Powszechnie występująca biurokracja, to element, który dobrze zna każdy przedsiębiorca, ale nie tylko. Mimo rozwoju technologi i automatyzacji firm, nadal często używa się dokumentów, kwitów i innych w tradycyjnej, papierowej postaci i to zwykle w kilku zgodnych ze sobą kopiach. W takiej sytuacji skutecznie sprawdzają się druki samokopiujące. Ta alternatywa dla drukowania dokumentów, nadal cieszy się dużym zainteresowaniem. Druk samokopiujący to szybkie i niezawodne rozwiązanie, a jego koszt jest znacznie mniejszy niż w przypadku drukowania dokumentów. Co trzeba wiedzieć o drukach samokopiujących i w jakich przedsiębiorstwach w szczególności warto ich używać? 

Druk samokopiujący – co to?

Druk, o którym mowa, to połączenie specjalistycznego papieru, który posiada właściwości samokopiujące. To rozwiązanie to zazwyczaj gotowe szablony druków biurowych, które wypełniane są w sposób tradycyjny – ręcznie. Druki samokopiujące idealnie sprawdzają się w przedsiębiorstwach, w których codziennie generuje się masę dokumentów. Druki samokopiujące to bloczki papieru. Pojedynczy zestaw składa się z dwóch elementów: białej kartki, która jest wypełniana oraz z kolorowych kopii, na których odbija się oryginalna treść. Ilość kopii, powstających na bazie oryginały zależy od potrzeb przedsiębiorstwa. Powstałe odbitki są w świetnej jakości, dlatego nie trzeba martwić się o ich czytelność. 

Rodzaje druków samokopiujących 

Druczki samokopiujące wybierane są przez organizacje tak, aby zaspokajały wymogi. Oczywistym jest, że to jakie informacja pojawią się na druczku, w ścisłym stopniu uzależnione jest od profilu działalności firmy. Jaką postać mogą przybierać druki samokopiujące? Bloczki mogą być rachunkami i pokwitowaniami, fakturami, listami zamówień i księgami rachunkowymi, wnioskami, protokołami, dokumentami magazynowymi i logistycznymi. To tylko kilka przykładów. Druczki dostępne są w różnych formatach oraz z różną ilością kopii. Więcej o bloczkach samokopiujących możesz dowiedzieć się z domeny internetowej, należącej do profesjonalnej drukarni internetowej – druczki.eu

Jakie przedsiębiorstwa korzystają z druków samokopiujących?

Druczki samokopiujące to niezawodne rozwiązanie, a przede wszystkim łatwe w użytkowaniu. Co istotne proces powstawania kopii trwa dosłownie tyle, ile wypełnienie oryginalnej strony. W jakich przedsiębiorstwach druczki samoprzylepne są powszechnie używane? Przede wszystkim w firmach o profilu produkcyjnym i handlowym, gdzie każdego dnia zleca się dużo wysyłek, sprzedaży oraz dokumentów potwierdzających odebranie i wydanie towaru. Innymi miejscami, w których wykorzystywane są druczki samokopiujące są gabinety lekarskie i przychodnie oraz biura rachunkowe. Przedsiębiorstwa decydują się na takie rozwiązanie, ponieważ ma ono widoczne przewagi nad dokumentami drukowanymi. Pierwszą z nich jest koszt. Druczki samokopiujące są znacznie tańsze niż drukarka oraz tusz i papier. Drugą kwestią jest czas, jaki potrzeba na wydruk i kopie. Używając druczku samokopiującego, kilka wersji tego samego dokumenty tworzy się w tej samej chwili. Jeśli wybieramy drukowanie, musimy liczyć się ze znacznie dłuższym czasem, koniecznym do wydrukowania każdej z kopii.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.