Zdrowie i Uroda

Codzienna pielęgnacja cery wrażliwej

Codzienna pielęgnacja cery wrażliwej

Osoby, które mają cerę wrażliwą z pewnością zdają sobie sprawę z tego, jak ciężko jest ją okiełznać. Na szczęście, istnieją sprawdzone zasady pielęgnacji, dzięki którym można opanować kapryśną skórę.

Czym jest cera wrażliwa?

Cera wrażliwa to skóra, która bardzo często nadmiernie reaguje na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. Podrażnić ją może zarówno powietrze, jak i wahania temperatury czy też niewłaściwie dobrane kosmetyki. Różnego rodzaju podrażnienia najczęściej objawiają się pod postacią wysypek, rumieńców, pieczenia czy też swędzenia. Skóra wrażliwa reaguje również na wahania hormonów, a także nadmiar stresu.

Jakie kosmetyki wybrać dla cery wrażliwej?

W przypadku cery wrażliwej kosmetyki do pielęgnacji trzeba dobierać nadzwyczaj ostrożnie. Zasada jest taka, że jeśli skóra dobrze zareaguje na określony kosmetyk, to najlepiej przy nim pozostać. Jeśli z kolei już pierwsze użycie skończy się podrażnieniem, to nie ma sensu przeprowadzać testów dalej, najlepiej od razu zrezygnować z jego stosowania. Osoby, które posiadają cerę wrażliwą, powinny wyznawać minimalizm – im mniej kosmetyków, tym lepiej dla skóry. Powinny one posiadać sprawdzony i prosty skład, taki jak na przykład kosmetyki Vichy.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry wrażliwej?

Podstawą porannej i wieczornej pielęgnacji skóry wrażliwej jest jej oczyszczanie. Najważniejsze jest to, by wybrać delikatne dla skóry kosmetyki, które jej nie podrażniają. Płyny do demakijażu mogą posiadać łagodzące substancje, które ukoją i nawilżają skórę. Mowa tutaj między innymi o rumianku czy też aloesie, które posiadają właściwości regenerujące skórę, a także przyspieszają gojenie podrażnień.

Posiadaczki cery wrażliwej nie powinny także rezygnować z peelingu. Niemniej jednak, lepiej zrezygnować z peelingów mechanicznych na rzecz enzymatycznych. Enzymy delikatnie rozpuszczają martwy naskórek, usuwając go w sposób łagodny i niepodrażniający skóry. Zazwyczaj zamknięte są one w jednorazowych saszetkach, co zwiększa higienę korzystania z nich.

Maseczki dla cery wrażliwej 

W pielęgnacji cery wrażliwej nie wolno zapominać o odpowiednich maseczkach. Należy wybierać te, które przeznaczone są dla właśnie tego rodzaju skóry. W składzie maseczek znaleźć się może zielona herbata, aloes oraz inne substancje przeznaczone do pielęgnacji cery wrażliwej. Dobrym przykładem są maseczki Vichy, charakteryzują się prostym składem, przyjaznym dla skóry.

Podsumowując, pielęgnacja cery wrażliwej powinna być łagodna i zrównoważona. Na bieżąco należy sprawdzać reakcje na poszczególne rodzaje kosmetyków. Szeroki wybór kosmetyków do pielęgnacji twarzy, a także produkty do cery wrażliwej, znaleźć można pod adresem apo-discounter.pl.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.