FCG

audiobook
Podróże i Rozrywka

Audiobook, czyli lektura z zamkniętymi oczami

Jesteś przemęczony / przemęczona? Po całym dniu pracy nie umiesz zmobilizować się do czytania, mimo że lista książek „do przeczytania” się stale powiększa? Odkryj niesamowity świat audiobooków, dzięki któremu będziesz mógł pozwolić sobie na ulubione książki w praktycznie każdej chwili.

Jeśli przespałeś audiobookową rewolucję, to spieszymy z odpowiedzią na pytanie: co to jest audiobook. Audiobooki mają zwykle format .mp3, który pozwala na odtworzenie nagrania na praktycznie każdym urządzeniu elektronicznym wyposażonym w głośnik lub wejście słuchawkowe. Obecne wydania audiobooków znacznie różnią się od tych, które produkowano jeszcze kilka lat temu. W przygotowanie audiobooków zaangażowani są profesjonalni dźwiękowcy, lektorzy, znane osobistości i gwiazdy. W nagraniach często występuje podział na role, dzięki czemu opowieść nie jest monotonna, tylko żywa i atrakcyjna dla słuchacza.

Na czym można słuchać audiobooków?

Jeśli zastanawiasz się nad pytaniem, na czym słuchać audiobooków, to odpowiedź jest równie prosta ­– praktycznie na wszystkim. Może to być Twój smartfon, komputer, laptop, odtwarzacz płyt CD, iPod, radio samochodowe z portem USB… jak więc widzisz lista jest bardzo, bardzo długa. Praktycznie każdy z nas ma przynajmniej jedno z tych urządzeń, dzięki czemu słuchanie audiobooków jest niesamowicie wygodne.

Tezeusz.pl - Lider rynku antykwarycznego w Polsce, ponad pół miliona książek

1. Gdzie słuchać audiobooków? Wszędzie!

Codziennie „marnujesz” kilkadziesiąt minut dojeżdżając do pracy samochodem, pociągiem lub busem? Zamiast słuchać wciąż tej samej muzyki, przysypiać lub bezczynnie oczekiwać, kiedy podróż dobiegnie końca, możesz zawsze sięgnąć po audiobooka. Słuchawki pozwolą Ci na kompletną izolację od świata i możliwość zdrowej „ucieczki” przynajmniej na te kilkadziesiąt minut przed pracą, obowiązkami i codziennymi bolączkami.

Podróż do pracy wcale nie musi oznaczać tego, że musisz o niej kompulsywnie myśleć lub bezsensownie wpatrywać się w ekran smartfona z mediami społecznościowymi.

Oczywiście, audiobooków można słuchać nie tylko w drodze do pracy, książkę w formacie audio możesz zabrać ze sobą zarówno w długą, jak i krótką podróż. Bez względu na to czy będziesz jechał samochodem, pociągiem czy leciał samolotem na drugi koniec świata, możesz ten czas wykorzystać dla siebie. Audiobooki nic nie ważą, możesz zgrać ich nawet kilkadziesiąt na telefon, który i tak masz zawsze przy sobie!

2. Kilka kliknięć i słuchasz książkę, którą wszyscy polecają

Często jest tak, że jakaś książka wpadnie nam w oko, ale potem o niej zapominamy. W przypadku audiobooków sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Audiobooki pobierasz po zakupieniu bezpośrednio ze strony, więc bez względu na to jaki audiobook jest polecany przez Twoją koleżankę czy kolegę, możesz go szybko kupić i zacząć od razu słuchać.

Większość z nas ma coraz mniej czasu i corocznie stara się czytać więcej, ale różnie z tym wychodzi w praktyce. Czasem wydaje nam się, że doba powinna być dłuższa. Audiobooki pozwalają na idealne wykorzystanie czasu pośredniego, który wypełnia każdy nasz dzień. Nie musisz zarywać nocy, żeby przeczytać ulubioną książkę – zamknij oczy, włącz ulubioną książkę do słuchania i przekonaj się, że to doświadczenie jest równie dobre, jak samodzielne czytanie!

Szeroki wybór audiobooków mp3 możesz znaleźć na portalu Tezeusz.pl. Zachęcamy do sprawdzenia oferty!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *