Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie Hennowanie włosów

Hennowanie włosów – na czym polega?

Data publikacji 25 lutego 2022

Obecnie wśród trendów urodowych nieustannie królują wszelkie naturalne metody pielęgnacji. Nic więc dziwnego, że hennowanie włosów zyskało ostatnio tak dużą popularność. Zanim jednak zdecydujemy się na taki zabieg, dowiedzmy się, jak właściwie go wykonać oraz sprawdźmy, jakich efektów możemy się po nim spodziewać. 

Zmiana koloru włosów to jeden z najlepszych sposobów na to, by odmienić coś w swoim wyglądzie. Dzięki temu możemy zyskać zupełnie inny look lub po prostu podkreślić swoją urodę. W farbowaniu włosów najgorsze jest jednak to, że ma ono fatalny wpływ na kondycję kosmyków. Hennowanie to doskonała alternatywa dla chemicznych farb, które powodują takie szkody. Henna jest całkowicie naturalna, dzięki czemu nie niszczy włosów, a wręcz je odżywia. Powstaje z liści pędów lawsonii bezbronnej, którą uprawia się głównie w Indiach. Tam zresztą stosuje się hennę już od setek, a właściwie wręcz tysięcy lat. Zobaczmy więc, na czym polega hennowanie włosów. 

Hennowanie włosów — jaką hennę wybrać?

Zanim zaczniemy hennować włosy, musimy wybrać odpowiednią hennę. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie proste zadanie, ponieważ na rynku znajdziemy całkiem sporo rodzajów tego typu produktów. Różnią się one między sobą w wielu obszarach. Mają inny skład, postać, inaczej się je nakłada, a co najważniejsze, mają odmienną jakość. Dlatego też tak ważne, aby do farbowania włosów wybrać odpowiednią hennę. 

Jeśli chcemy kupić dobrą hennę, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na skład produktu. Każda henna naturalna do włosów ma bardzo krótką listę składników. Na pierwszym miejscu znajduje się ten podstawowy, czyli lawsonia bezbronna, którą w spisie znajdziemy pod nazwą Lawsonia Inermis. Może być to także jedyny składnik takiego produktu. Taka czysta henna nada włosom silnie rudy kolor. Hennowanie to także najlepszy sposób na uzyskanie pięknego, naturalnego koloru włosów. Jeśli zależy nam na brązie, szukajmy w składzie Amli. Indygo natomiast pozwoli osiągnąć odcień od miedzianego brązu, aż po głęboką czerń — wszystko zależy od proporcji. 

Jak wygląda farbowanie włosów henną? 

Hennowanie włosów to bardzo prosty zabieg. Można bez trudu wykonać go samodzielnie w domu. Jedyne czego potrzebujemy, to odpowiednia henna oraz spory zapas wolnego czasu. Nie ma co ukrywać, zabieg jest czasochłonny, natomiast spowodowane jest to tym, że produkt należy długo trzymać na włosach. 

Przed nałożeniem henny należy dokładnie umyć włosy i skórę głowy — dzięki temu produkt doskonale wniknie w strukturę włosów. Aby przygotować produkt, wystarczy wymieszać sproszkowaną hennę z wodą. Konsystencja powinna być dość gęsta. Następnie mieszankę odkładamy na godzinę lub dwie. Po tym czasie możemy przystąpić do nakładania. Gdy kosmyki będą już w całości pokryte, musimy nałożyć na głowę czepek lub inną folię, ponieważ to sprawi, że henna nie wyschnie. To niezwykle ważne, ponieważ mieszankę musimy trzymać na włosach przynajmniej 1,5 godziny, dopiero po tym czasie możemy zmyć hennę. Pamiętajmy jednak, aby zrobić to samą wodą.

Aby łuski włosów dobrze przyjęły barwik, a nasze kosmyki miały piękny i intensywny kolor, który zostanie z nami na długo po hennowaniu, nie powinniśmy myć włosów przez około 2 dni. W tym okresie nie nakładajmy też na nie żadnych produktów. Natomiast później, koniecznie skupmy się na odpowiedniej pielęgnacji włosów. Henna wprawdzie odżywia, ale niestety także przesusza kosmyki. Dlatego też po zabiegu stosujmy olejki do włosów, które dodadzą im witalności i blasku.

Łóżko kontynentalne co to? Wyjaśniamy, czym różni się od tradycyjnego

FCG

Jako zespół redakcyjny z pasją do tematów takich jak biznes, finanse, dom, technologia, motoryzacja, lifestyle i zdrowie, z radością dzielimy się naszą wiedzą z czytelnikami. Naszym celem jest upraszczanie złożonych zagadnień, aby uczynić je przystępnymi i zrozumiałymi dla każdego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?