Lifestyle

10 najpiękniejszych filmów Disneya

10 najpiękniejszych filmów Disneya

Walt Disney Animation Studios to prawdziwa kopalnia kinowych hitów. Wybranie spośród tych animowanych perełek 10 najpiękniejszych filmów to niemała zagwozdka! Postaramy się zatem by nasze zestawienie zawierało zarówno propozycje z lat wcześniejszych, jak i współczesne dzieła. Zapraszamy do lektury! Oto filmy Disneya, które najbardziej podbiły nasze serca.

Filmy animowane Disneya – dlaczego tak je kochamy?

Animowane produkcje Disneya mają w sobie magiczną moc, która sprawia, że ogląda się je z chęcią w każdym wieku. Bajki wychodzące spod skrzydeł studia bawią, uczą i zapadają w pamięć szczególnie mocno ze względu na doskonałe ścieżki dźwiękowe. Stworzone we współpracy ze wspaniałymi artystami piosenki stają się zwykle hitami i towarzyszą nam przez długie lata. Kolejną kwestią, którą trzeba w tym miejscu pochwalić jest doskonały polski dubbing disneyowskich produkcji. Dzięki niemu widząc ulubioną postać wprost słyszymy jej charakterystyczny głos w myślach. To niewiarygodne!

disney

Filmy Disneya – nasze Top 10

10. Pinokio

Pinokio to postać, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Animacja o perypetiach drewnianej kukiełki, która pragnie być prawdziwym chłopcem odniosła duży sukces. Co ciekawe, bajkowa ekranizacja powieści Carlo Collodiego była dopiero drugim podejściem Walta Disneya do pełnometrażowego filmu animowanego.

9. Aladyn

Opowieść o chłopaku z ulicy, na którego drodze staje lampa o iście magicznych właściwościach. Zaklęty w niej Dżin pomaga Aladynowi w miłosnych podbojach, by koniec końców się z nim zaprzyjaźnić. Jeśli lubicie orientalny klimat Bliskiego Wschodu, koniecznie obejrzyjcie tę animację.

8. Zakochany Kundel

Choć animacja ta ma już swoje lata, to ikoniczną scenę ukazująca Lady i Trampa zajadających się spaghetti w blasku świec kojarzy każdy. Zakochany Kundel to zarówno piękna bajka o pieskim życiu dla dzieci, jak i romantyczna historia pochodzących z dwóch różnych światów zakochanych, którą pokochali dorośli.

filmy animowane disneya

7. Vaiana: Skarb oceanu

Bajka opowiada o przygodach córki przywódcy polinezyjskiego plemienia, która chcąc ocalić swoją wyspę przed zagładą wyrusza na niebezpieczną wyprawę po Pacyfiku. Zarówno warstwa wizualna, jak i ścieżka dźwiękowa to małe arcydzieła.

6. Kraina lodu

Piękna bajkowa historia o siostrzanej miłości, która potrafi przezwyciężyć wszystko, nawet największy chłód. Za sprawą Krainy lodu doczekaliśmy się takich hitów jak: „Mam tę moc!” i „Ulepimy dziś bałwana?” oraz poznaliśmy roztapiającą serce postać bałwanka Olafa.

5. Zaplątani

Ten inspirowany jedną z baśni braci Grimm film bawi do łez i pozytywnie nastraja doskonałą ścieżką dźwiękową. Porwana przed laty przez podstępną Gertrudę królewna o magicznych włosach całe swe życie spędza na szczycie wieży, nie mając świadomości o swoim pochodzeniu. Pewien niefortunny zbieg okoliczności sprawia, że udaje jej się wydostać z „więzienia” i w towarzystwie miejscowego złodziejaszka poszukiwać prawdy o sobie samej.

4. Piotruś Pan

Adaptacja ponadczasowej opowieści J.M.Barriego o trudach dorastania i dziecięcej radości życia to pozycja obowiązkowa pośród disneyowskich hitów. Każdy choć raz powinien wybrać się w podróż do Nibylandii wraz z Piotrusiem Panem i jego wierną towarzyszką – Dzwoneczkiem.

filmy animowane disneya

3. Piękna i Bestia

Bestia to książę zaklęty w siejącą postrach kreaturę. By uwolnić się od złego uroku musi rozkochać w sobie Bellę. Sam fakt, że film „Piękna i Bestia” był pierwszym filmem animowanym nominowanym do Oscara w kategorii „najlepszy film” powinien skłonić każdego do obejrzenia.

2. Pocahontas

To bajka o miłości do natury, silnych więzach rodzinnych i szerokorozumianej tolerancji. Lekcja życia, jaką przekazuje nam studio Walta Disneya dotyka ciężkich tematów: kolonizacji, braku poszanowania lokalnych mieszkańców i dobrodziejstw Matki Ziemi. Animacja z pomocą fikcyjnych bohaterów ukazuje trudną, acz prawdziwą historię podbijania nieznanych lądów.

1. Król Lew

Ta kultowa animacja uwielbiana przez dzieci i dorosłych musiała się tutaj znaleźć. Chyba nie ma na świecie osoby, która nie uroniłaby łzy podczas oglądania łamiącej serce sceny śmierci Mufasy. Cudowna bajka, której akcja rozgrywa się na tle pięknych pejzaży Afryki z ponadczasową muzyką Eltona Johna to absolutny hit.

filmy disneya

Wasze ulubione filmy Disneya

Dajcie znać w komentarzach, jak spodobał Wam się nasz ranking disneyowskich produkcji oraz jakich animacji pełnometrażowych w nim zabrakło! Nie ulega wątpliwości, że wspaniałych filmów animowanych jest naprawdę wiele. Dziesięć pozycji to zdecydowanie za mało, jak na dorobek artystyczny studia Walta Disneya. Dlatego z ogromnym zaciekawieniem czekamy na Wasze propozycje bajek!

Zobacz także: Saga Zmierzch ile jest części?

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.