możliwości kuriera DPD
Motoryzacja i Transport

Znasz wszystkie ciekawe możliwości kuriera DPD?

Kurier DPD umożliwia odbieranie i nadawanie przesyłek krajowych oraz międzynarodowych w szybki i bezpieczny sposób. Czy znamy jednak wszystkie interesujące funkcje związane z wysyłką DPD? Dziś omówimy kilka z nich.

Pożyteczne usługi

Kurier DPD to jeden z liderów na rynku przesyłek kurierskich w Polce. Rocznie miliony Polaków korzystają z jego usług . Szybkie i bezpieczne doręczenia, tego możesz oczekiwać zamawiając usługę kurierską za pośrednictwem DPD. Firma oferuje usługę przesyłki standardowej lub niestandardowej, w kraju i za granicą. Istnieje także możliwość wysyłki palet o wadze do 700 kg. Jakkolwiek podstawowe zasady nadawania i odbierania przesyłek są znane większości klientów korzystających z usług DPD, tak o kilku pożytecznych funkcjach nie zaszkodzi przypomnieć.

Śledzenie przesyłek

Jedną z praktycznych opcji jest DPD śledzenie przesyłek. Mechanizm monitorowania przesyłek umożliwia zlokalizowanie paczki czy np. palety na każdym etapie ich podróży od nadawcy do adresata. Dzięki temu możliwe jest określenie, kiedy można spodziewać się kuriera. Jest to również bardzo pożyteczna funkcja z perspektywy nadawcy, bowiem pozwala mu sprawdzić kiedy dokładnie paczka dotarła do miejsca przeznaczenia (dokładna godzina oraz data). Status przesyłki można sprawdzić  za pomocą indywidualnego numeru nadawanego każdej przesyłce.

DPD Pickup

Dzięki rozbudowanemu, międzynarodowemu systemowi miejskich punktów nadań i odbiorów przesyłek (funkcja DPD Pickup), nadawanie  i obieranie paczek staje się jeszcze łatwiejsze. DPD Pickup umożliwia indywidualny wybór miejsca nadania lub odbioru przesyłki, bez konieczności oczekiwania na przyjazd kuriera. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla właścicieli sklepów internetowych. Kurier nie przyjeżdża po paczki odrębnie, lecz zostają one zbiorczo nadane i oczekują na niego w jednym miejscu. Usprawnia to logistykę, a także przyczynia się do ochrony środowiska, zmniejszając natężenie ruchu. W ramach tego sposobu wysyłki aktywne jest również DPD śledzenie przesyłek.

Wysyłka niestandardowa

Usługa kurierska DPD umożliwia wysyłkę nie tylko standardowych paczek czy listów, ale także przedmiotów i przesyłek innego rodzaju. Tzw. Paczka niestandardowa to idealny wybór w sytuacji kiedy do przesłania mamy przedmiot o specyficznym kształcie. DPD za przesyłkę niestandardową uznaje na przykład przedmioty o cylindrycznym , owalnym czy okrągłym kształcie (np. wałek z tkaniną). Warto pamiętać, że do tego typu przesyłek także możemy skorzystać z funkcji DPD śledzenie przesyłek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *