FCG

Dom i wnętrze

Znajdź swój idealny materac

Częste zmiany pozycji podczas snu lub pobudka z bólem pleców, który przechodzi po 30 min, mogą wskazywać na niewłaściwie dobrany materac. W konsekwencji nie wysypiamy się, a nasze ciało jest permanentnie zmęczone. Jak temu zaradzić?

Nasza praca, ale także zwyczaje i rytuały mają niebagatelny wpływ na jakość snu. Ciało reaguje na różnego rodzaju bodźce. Niebieskie światło smartfonu lub laptopa wysyła sygnał do naszego mózgu, że jest środek dnia. W takich warunkach często możemy narzekać na problemy z zaśnięciem, a gdy to już nastąpi, to jego jakość jest słaba. Sypialnia powinna być miejscem relaksu, wyciszenia i głębokiego odpoczynku, a nie przedłużeniem pokoju dziennego, gdzie wykonujemy różnego rodzaju aktywności. Wszystkie małe rzeczy sumują się w duży problem. Dlatego warto pomyśleć o zmianach.

Wyniki badań, które warto znać

Naukowcy z National Sleep Foundation przeanalizowali ponad 300 badań dotyczących snu. Ich wynikiem są wytyczne dotyczące odpowiedniej ilości snu dla różnych kategorii wiekowych. Dla najobszerniejszej z nich tj. 18-65 latrekomenduje się od 7 do 9 godzin nieprzerwanego odpoczynku. Zdiagnozowano również, że życie w nieustającym pędzie i stres mają negatywny wpływ na regenerację. Ponadto coraz więcej osób skarży się na problemy ze snem. Wśród profilaktycznych działań wymienia się unikanie oglądania telewizji, pracy i jedzenia w sypialni. Dobrze też rezygnować z palenia, picia mocnej kawy, herbaty, a także spożywania alkoholu, jeśli niebawem zamierzamy udać się na odpoczynek. Dobrym zwyczajem jest wietrzenie sypialni, wieczorny spacer, gorąca kąpiel, a także słuchanie spokojnej muzyki. Kwestią, którą należy poruszyć, jest również jakość posłania, na którym śpimy. Czy jest ono naszym partnerem, czy wrogiem?

Dopasowany vs. niedopasowany

Materac Hilding Flamenco to dobry przykład posłania, które jest naszym przyjacielem. Oznacza to, że m.in. odpowiednio wspiera naszą sylwetkę. Dzięki temu mięśnie się rozluźniają, a to pogłębia doznania związane z relaksem. Ponadto podtrzymuje nasze ciało, zapewniając utrzymanie naturalnych krzywizn kręgosłupa. Wszystkie te warunki będą spełnione, gdy dostosujemy odpowiednią twardość materaca. Zbyt miękki lub twardy może powodować dyskomfort podczas snu. Głównym parametrem wyboru twardości naszego nowego posłania jest waga. Osoby powyżej 80kg powinny pomyśleć o twardszym podłożu, a osoby poniżej tej wagi mogą rozważać bardziej miękkie materace. Wyjściem z sytuacji dla par o dużej różnicy kilogramów, będzie wybór dwóch pojedynczych indywidualnie dopasowanych materaców lub wspomniany materac Flamenco. Sprawdźmy dlaczego.

Zaawansowana technologia

Sekret materaca Hilding Flamenco tkwi w jego budowie. Jest to model dwustronny, a to zapewnia możliwość zmiany twardości według naszych upodobań. Z jednej strony znajduje się płyta lateksowa, a z drugiej pianka wysokoelastyczna. Kompozycja tych dwóch rozwiązań tworzy wysoką sprężystość, co przekłada się na optymalne podtrzymanie naszej sylwetki. Sercem materaca są drobne sprężyny multipocket. Każda z nich działa niezależnie, a przy współpracy z pozostałymi warstwami tworzy siedem różnych stref twardości. Dzięki temu każdy element ciała jest właściwie podtrzymywany.

Zwieńczeniem posłania jest jeden z dwóch do wyboru pokrowców. Velvet New został wyposażony w technologię Purotex. Zawarte w tkaninie mikrokapsułki uwalniają probiotyki, które zwalczają alergeny wywołujące alergię na kurz oraz astmę. Z kolei Tencel New wykonany został z naturalnych włókien wiskozowych. Posiada cechy antyalergiczne, a ponadto odprowadza nadmiar wilgoci, absorbując ją ze skóry śpiącej osoby. Włókno przeciwdziała także rozwojowi bakterii. Oba modele można prać w temperaturze do 60 stopni Celsjusza, co wydłuża ich żywotność.

Zdrowy sen

Lepszy, pełniejszy i bardziej regeneracyjny sen jest możliwy. Warto zadbać zarówno o zmianę naszych wieczornych nawyków, jak i odpowiednie posłanie, które będzie współpracowało z naszym ciałem. Dobry materac wspiera sylwetkę, rozluźniając mięśnie, a to pogłębia doznania odpoczynku. W takich warunkach relaksuje się zarówno ciało, jak i umysł. Dzięki temu pozbędziemy się przykrych dolegliwości, jak np. bóle pleców, które nastrajały nas negatywnie na cały dzień. Dopasowany materac jest bezpiecznym azylem, w którym każdej nocy odzyskamy pełnię sił. Poranek z uśmiechem na ustach jest bardziej niż pewny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *