wyciskarka
Dom i wnętrze

Wyciskarka dwuślimakowa – co musisz wiedzieć, zanim kupisz?

Dwuślimakowe wyciskarki wolnoobrotowe zyskały znaczną popularność wraz ze wzrostem zainteresowania dietami sokowymi i zdrowym trybem życia. Świadome odżywianie na dobre weszło w nasze codzienne życie. Soki i koktajle jednocześnie przy szybkim tempie funkcjonowania stały się idealnym źródłem witamin. Wyciskarka dwuślimakowa okazuje się tutaj bardzo pomocna, ponieważ urządzenie to zapewnia dokładnie wyciśnięcie soku z warzyw i owoców, nie tracąc przy tym ich wartości odżywczych.

Wyciskarka dwuślimakowa – dla kogo?

W przypadku, gdy planujemy przejść na zdrową dietę i pić duże ilości soków warzywnych i owocowych warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt.Wyciskarka dwuślimakowa wydaje się idealna na tę okazję. Wyciskarki tego typu sprawdzają się również w przypadku sokowych kuracji leczniczych. Z łatwością można włożyć do nich również zioła, liście i inną tzw. zieleninę. Dlatego ten typ sprzętu polecany jest zwłaszcza osobom, którym zależy na jakości i wszechstronności posiadanego sprzętu. W zależności od upodobań można wybrać sprzęt poziomy lub pionowy.  Jednak układ ma wpływ na wydajność i ilość soku, przyjęło się, że w przypadku wyciskarek dwuślimakowych poziomych udaje się uzyskać więcej płynu. Dodatkowo wyciskarki tego typu świetnie radzą sobie również z twardymi owocami i warzywami.

Wyciskarka dwuślimakowa – wszystko, co musisz wiedzieć

Z pewnością urządzenie to przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy cenią jakość. Wyciskarka dwuślimakowa to urządzenie, które bez wątpienia wymaga sporo zachodu jeżeli chodzi montaż, demontaż i higienę, jednak zapewnia najwyższej jakości soki, dzięki swojej konstrukcji. Wolno wyciskany sok, bez ryzyka podgrzania i utraty wartości odżywczych, to najwyższej jakości źródło witamin. Przy pomocy popychacza masz pewność, że nawet najtwardsze owoce i warzywa zostaną wyciśnięte i nie utracisz żadnej kropli cennego soku. Miąższ, który wychodzi z wyciskarki dwuślimakowej, jest kompletnie suchy. Należy jednak pamiętać o jej dokładnym umyciu, w przeciwnym razie resztki z warzyw i owoców mogą się zepsuć.

Pionowa czy pozioma?

Z pozoru różnica może być jedynie w budowie. Jednak pozioma wyciskarka dwuślimakowa jest łatwiejsza i wygodniejsza w obsłudze. Pod kątem wydajności oba rodzaje są równie wydajne, pionowe modele jednak zajmują mniej miejsca. Oba warianty idealnie poradzą sobie z ziołami, twardymi owocami i warzywami, a także korzeniami np. imbirem. Pionowe wyciskarki tylko nieco lepiej radzą sobie z owocami miękkimi i w przypadku poziomych używanie pchacza jest dużo wygodniejsze. Natomiast pionowe wyciskarki prezentują się dość dobrze i często charakteryzują się nieco większym pojemnikiem na sok oraz miąższ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *