Zdrowie i Uroda

Wazektomia jako najskuteczniejsza antykoncepcja

Wazektomia jako najskuteczniejsza antykoncepcja

Wazektomia to bezbolesny zabieg, dzięki któremu można cieszyć się najskuteczniejszą metodą antykoncepcji. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że zabieg uważany jest za nieodwracalny.

  1. Na czym polega wazektomia?
  2. Czy wazektomia rzeczywiście jest nieodwracalna?
  3. Gdzie zlecić wykonanie wazektomi?

Tym samym na przecięcie nasieniowodów powinni decydować się ci mężczyźni, którzy są pewni, że nie będą chcieli mieć więcej dzieci.

Na czym polega wazektomia?

Wielu mężczyzn zastanawia się nad skorzystaniem z wazektomi, jednak część z nich obawia się, że jest to skomplikowany zabieg. W praktyce natomiast nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać, a zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Wazektomia polega na nacięciu skóry moszny, co pozwala uzyskać dostęp do nasieniowodów. Te następnie zostają przecięte i podwiązane, po czym są ponownie wkładane do moszny. Zabieg trwa około dwudziestu minut i większość mężczyzn określa go jako bezbolesny. Dostępna jest również technika, w której nie trzeba nacinać skóry. Największymi zaletami wazektomii są wysoka skuteczność (zaledwie jedna-dwie kobiety na tysiąc zachodzą w ciążę w pierwszym roku po przeprowadzeniu zabiegu) oraz przystępna cena. 

Czy wazektomia rzeczywiście jest nieodwracalna?

Jeżeli nie wiesz, czy wazektomia zabieg Warszawa jest dla ciebie opłacalny, możesz policzyć, ile rocznie wydajesz na antykoncepcję, a następnie porównać uzyskany wynik z kosztami zabiegu. Co się natomiast tyczy nieodwracalności zabiegu, to teoretycznie istnieje możliwość cofnięcia wazektomii, jednak jest to długa i skomplikowana operacja. Dlatego też przyjęło się określać ją jako metodę trwałą i nieodwracalną. Wbrew niektórym plotkom, zabieg wazektomii nie zwiększa ryzyka wystąpienia raka prostaty, ani też nie wpływa na zwiększenie ryzyka zawału.

Gdzie zlecić wykonanie wazektomi?

Chociaż zabieg jest prosty i bezpieczny dla zdrowia mężczyzny, to ze względu na to, w jakim miejscu jest przeprowadzany, należy go wykonywać tylko w doświadczonej klinice. Jedną z nich jest wazektomia Warszawa, której oferta dostępna jest na stronie https://medifem.pl/urologia/wazektomia-meska-antykoncepcja/. Skorzystaj z wazektomii, jeżeli nie planujesz mieć więcej dzieci, zależy ci na skutecznej metodzie antykoncepcji, a jednocześnie chcesz uniknąć pogorszenia jakości współżycia. Wazektomia w żaden sposób nie wpływa na poziom hormonów, więc nie musisz się martwić o swoje zdrowie. Dodatkowo już kilka dni po zabiegu większość osób może ponownie cieszyć się pełną sprawnością.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.