FCG

rozwiązania
Biznes i Finanse

Te rozwiązania wszyscy lubimy. Znasz je wszystkie?

Rozwój technologii informatycznych oraz różnorodnych usług sprawia, że wiele rzeczy możemy załatwić w wygodny sposób, bez wychodzenia z domu. Sprawdź, czy znasz wszystkie udogodnienia, które na co dzień ułatwiają życie każdemu z nas.

Rozliczanie PIT przez internet 

Początek nowego roku kalendarzowego dla wielu osób wiąże się z przykrą koniecznością, jaką jest rozliczenie dochodów za ubiegły rok z urzędem skarbowym. Niegdyś wypełnialiśmy odpowiednie druki samodzielnie, następnie oddając je w okienku urzędowym przed wyznaczonym terminem. Dziś nie trzeba już znać się na rozliczeniach podatkowych, aby móc swobodnie złożyć deklarację PIT. Program do PIT 2021 znacznie ułatwia wypełnienie formularza i wysłanie go na adres właściwego urzędu skarbowego bez wychodzenia z domu – przez internet. Wystarczy kilka prostych kroków, aby automatycznie wypełniony formularz szybko znalazł się w urzędzie. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest też to, że zwrot podatku dostaniemy prawdopodobnie znacznie szybciej, niż w przypadku dostarczenia PIT-u zwykłą, tradycyjną drogą. 

Leki z apteki internetowej 

Od pewnego czasu w aptekach internetowych możemy wygodnie zakupić: 

  • leki, 
  • suplementy diety, 
  • specjalistyczne kosmetyki, 
  • wyroby medyczne i produkty lecznicze, 
  • zdrowotne wyroby ziołowe. 

Co istotne, wszystkie te produkty dostępne są w jednym miejscu, a po złożeniu zamówienia dostarczane są pod wskazany przez nas adres. Zamawiając leki w aptece internetowej unikamy kontaktu z osobami chorymi, które także chcą zakupić leki. Co więcej, oferta aptek internetowych często jest znacznie bogatsza niż sklepów stacjonarnych. Jeżeli zaś potrzebujemy leku na receptę, możemy go zamówić w aptece, a następnie odebrać stacjonarnie za okazaniem recepty bądź kodu uprawniającego do odbioru leku. 

Zakupy z dostawą do domu 

W internecie można zakupić dziś niemal wszystko. Coraz popularniejsze stają się jednak zakupy spożywcze, na których zrobienie często tracimy mnóstwo czasu. Zakupy spożywcze z niektórych sklepów internetowych dostarczane są jeszcze tego samego dnia. W internecie znajdziemy oferty zarówno najpopularniejszych marketów spożywczych, jak i mniejszych, lokalnie działających sklepików. Zakupy spożywcze online można również zrobić w internetowych sklepach z żywnością ekologiczną lub dedykowanych osobom chorym, np. na cukrzycę. 

Dieta pudełkowa 

Skrupulatne obmyślanie planu posiłków na cały tydzień, robienie zakupów spożywczych, a następnie długie przesiadywanie w kuchni i gotowanie? Dla niektórych to przyjemność, dla innych zaś przykra konieczność. Na szczęście z pomocą przychodzi dieta pudełkowa. Pięć posiłków dziennie dostarczanych jest pod wskazany przez nas adres. Są one zapakowane w pudełka, przez co łatwo jest je wziąć ze sobą, np. do pracy. Dieta pudełkowa dedykowana jest wszystkim, którzy chcą się dobrze odżywiać, jednak nie mają czasu ani chęci na samodzielne przygotowywanie posiłków. 

Rejestracja przez internet 

Coraz więcej przychodni, nawet publicznych, wprowadziło możliwość rejestrowania się na wizytę lekarską przez internet. Jest to duże udogodnienie dla tych, którzy nie mogą osobiście umówić wizyty albo mają już dosyć oczekiwania, aż rejestratorka odbierze telefon. Rejestracja przez internet potwierdzona jest mailem lub sms-em, przez co pacjent ma pewność, że zapisał się na wizytę w danym dniu i na konkretną godzinę.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *