Zdrowie i Uroda

Sposoby walki z nałogiem alkoholowym – Wszywka

Sposoby walki z nałogiem alkoholowym – Wszywka

Nałóg potrafi pochłonąć każdego. Obojętne, czy są to narkotyki, papierosy, czy też alkohol. W nałóg bardzo łatwo jest popaść, ale wyjście z niego to długa i bardzo trudna droga. Po pierwsze najważniejsze są chęci samego uzależnionego – jeśli on sam nie chce tego zakończyć, nie uda nam się mu pomóc. Dopiero w momencie, kiedy człowiek zauważy destrukcyjność własnego postępowania, można podjąć działania. Jedną z popularnych metod zapobiegania oraz wychodzenia z nałogu jest wszywka alkoholowa Szczecin. Jak to działa?

Wszywka alkoholowa – czym jest i jak się ją stosuje?

Ta metoda jest wybierana w momencie, jeśli żadna terapia ani odwyk nie przynoszą skutków. Można powiedzieć, że sięga się wtedy do ostateczności. Wszywka jest nazywana terapią awersyjną. Sama ta nazwa może nas nakierować na to, jakie jest jej działanie. Uzależniony nie sięga po alkohol, ma do niego awersję, gdyż wie, jak zareaguje na niego wraz z wszywką. Zostaje ona podana podskórnie, zabieg jest całkowicie bezbolesny. Substancja, którą nazywamy „wszywką” to esperal. Przy miejscowym znieczuleniu tabletka z substancją zostaje zaszczepiona w niewidocznym miejscu, na przykład na plecach.

Jakie skutki ma spożycie alkoholu przy wszywce? Pojawiają się takie objawy, jak zawroty głowy, wymioty, nadmierne pocenie oraz świąd skóry. Uzależniony szybko żałuje podjętej decyzji o spożyciu alkoholu. Wszywka znajduje się w organizmie przez rok – po tym czasie należy powtórzyć terapię, chyba że chora osoba całkowicie wyszła z nałogu.

Gdzie można poddać się terapii awersyjnej?

Wychodzenie z nałogu to mozolna, długotrwała i ciężka praca. Dlatego bardzo ważne jest, aby uzyskać specjalistyczną pomoc i odpowiednią opiekę. Istnieje wiele dobrych klinik, które posiadają doświadczony personel oraz specjalistów. Dodatkowo zapewniają pełną dyskrecje i komfort psychiczny uzależnionego, jaki rodziny. Wstydem nie jest leczenie się z nałogu, ale poddanie się mu. Dlatego bardzo ważne jest wsparcie i dużo samozaparcia.

W Internecie można znaleźć mnóstwo przydatnych informacji na temat różnych terapii i klinik. Na stronie alkopomocni jest wiele porad i formularz kontaktowy. Wiele osób właśnie w taki sposób zaczyna wychodzenie z nałogu – dyskrecja jest w pełni gwarantowana. To właśnie poczucie wstydu często blokuje osoby uzależnione przed podjęciem terapii. Dlatego wszystkie kliniki oferują pełną tajemnicę i wsparcie. Nikt, poza osobą uzależnioną, nie dowie się o leczeniu.

Nałóg pochłania bez pamięci, niszczy nie tylko uzależnionego, ale także bliskich, przyjaciół i wszelkie relacje z innymi ludźmi. Wszystko jest dla ludzi, jednak w odpowiednich ilościach. Jeśli widzisz problem u siebie lub u kogoś ze swojego otoczenia – nie zwlekaj. Również środowisko może rozpocząć działanie w stronę wyjścia z nałogu. Psychologowie oraz psychiatrzy z wielu klinik leczenia uzależnień pomogą Ci i podpowiedzą, jak można wyciągnąć chorego z drogi wprost na dno. Zawsze warto próbować. Szczególnie w obecnych czasach, kiedy mamy naprawdę wiele różnych możliwości terapii. Każdy ma szanse na rozpoczęcie nowego życia.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.