Dom

Śnieg i ogród. Czy to naprawdę problem?

Śnieg i ogród. Czy to naprawdę problem?

Nie należy mylić zimna i śniegu: ten ostatni tworzy warstwę izolacyjną, która chroni ziemię przed ostrymi zatrzaskami na zimno. Nawet gdy zamarza, pod 10 cm śniegu, temperatura jest nieco powyżej 0°C, wyższa niż temperatura powietrza!

Śnieg jest dobrym izolatorem

Wielkie płatki śniegu, które spiętrzają się pozostawiając powietrze pomiędzy nimi są najlepsze, ponieważ powietrze jest dobrym izolatorem. Uważajcie, jak tylko śnieg się spakuje, traci swoją izolacyjność.
Z drugiej strony, śnieg jest oznaką wysokiej wilgotności i jeśli zimno przyjdzie po odwilży, która stopiła śnieg, będzie to straszne dla roślin.

Śnieg pozwala kontynuować życie bakteryjne w glebie

Rzeczywiście, tak jak pod śniegiem, gleba nie jest zamarznięta, życie bakterii trwa, a różne i zróżnicowane mikroorganizmy nadal działają na żyzność ziemi. To prawdopodobnie wyjaśnia przysłowie „Lutowy śnieg jest wart dobrego obornika”.W każdym razie zrozumiecie, że jeśli nie należy się obawiać śniegu, to zimno może szybko za nim nadążyć. Zaplanuj lub zakończ instalację swojej ochrony zimowej w ogrodzie ozdobnym, jak również w ogrodzie warzywnym.

www.lazienka-delux.pl

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.