Biznes i Finanse Zdrowie i Uroda

Racjonalne zakupy na święta i nie tylko

Racjonalne zakupy na święta i nie tylko
Jak kupować, żeby mieć w koszyku tylko potrzebne produkty? Co zrobić, żeby nie wydać na coś, co nie będzie używane, zjedzone? Przeczytaj, a kupisz produkty, które wykorzystasz.

Nie kupuj na zapas

Dwa dni świąt lub niedziela niehandlowa nie oznacza, że trzeba kupić za dużo. Najlepiej zrobić zakupy takie jak codziennie. Nie trzeba zapełniać całej lodówki. Warto mieć w domu podstawowe produkty, z których można coś ugotować.
Rób zakupy z listą
Wtedy na pewno, nie kupisz nic zbędnego. Wszystko będzie napisane na kartce. Do tego typu notatek może służyć aplikacja mobilna do listy zakupów przydatna w każdym sklepie. Nic wtedy nie zginie, bo będzie w wersji elektronicznej. Można mieć zrzut ekranu z listą w smartfonie.

Nie marnuj jedzenia

Produkty spożywcze, trzeba kupować na bieżąco. Na święta, weekendy lepiej kupić tyle, ile się zje w tym czasie. Wiedzę tą można uzyskać z własnego doświadczenia. Czasami nie ma ochoty na jedzenie i warto kupić mniej.

Co można kupić na zapas?

Makarony, kasze, ryż, chrupkie pieczywo to produkty, których można mieć trochę w zapasie. Nie wolno przesadzać. Jogurty naturalne i chrupki przydadzą się na śniadanie. Na obiad może być coś mrożonego. Warzywa z makaronem to dobre danie, które smakuje wielu osobom.

Kosmetyki – im mniej, tym lepiej

Do pielęgnacji i makijażu jest wiele preparatów. Jeden szampon do stosowania, a drugi na zapas wystarczy. Dotyczy to też balsamów do ciała, żeli pod prysznic, dezodorantów. Kosmetyki kolorowe są ważne. Lepiej mieć jeden lub dwa podkłady, pudry. Do tego paletki cieni do powiek z różnymi barwami. Najlepiej, żeby były używane na bieżąco.

Jak widać, racjonalne zakupy z listą to nic trudnego. Wystarczy wiedzieć, ile się potrzebuje danego produktu. Mieszkanie to nie magazyn i nie ma gdzie trzymać zbyt wielu rzeczy. Niektóre produkty mogą stracić termin ważności. Nie będą się nadawały do użycia lub zjedzenia. Trafią na śmietnik, a pieniądze będą stracone. Dlatego warto kupować z głową.

simradio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *