Komputery i Technologia

Pułapka dla każdego

Pułapka dla każdego

Prowadząc jakiekolwiek przedsiębiorstwo albo gospodarstwo rolne, a nawet posiadając na własność kawałek lasu lub warzywnego ogrodu, warto jest się zabezpieczyć przed nieproszonymi gośćmi. O ile na terenach miejskich wystarczy zainstalować kamerę, o tyle w niektórych miejscach, w których nie ma stałego dostępu do prądu, może to stanowić pewną trudność. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem będzie fotopułapka zasilana bateriami lub z panelu solarnego, która uruchomi się, kiedy wykryje w pobliżu ruch. Dzięki temu złapie nie tylko obraz złodzieja drewna lub kłusownika w lesie, a także wyłapie, którędy do sadu dostają się zwierzęta. To sprzęt o bardzo wszechstronnym zastosowaniu.

Każdemu wedle potrzeb

Fotopułapki występują w najróżniejszych wariantach, od prostych modeli, po te najbardziej skomplikowana. Można wybrać taką, która sterowana jest poprzez sieć GSM, która przekaże użytkownikowi informacje o intruzie natychmiast i w dodatku będzie mogła nie tylko pstryknąć zdjęcie, ale i nagrać film. Są też proste modele, które nie łączą się z ich właścicielem, ale zrobią wyraźne zdjęcie. Te ostatnie polecane są, jeżeli chcemy się tylko dowiedzieć, czy rzeczywiście ktoś nas odwiedza i czy nie trzeba zabezpieczyć dodatkowo ogrodzenia przed zwierzętami.

Zastosowanie profesjonalnej fotopułapki może mieć sens na terenie każdego przedsiębiorstwa, którego właściciel obawia się o zaistnienie możliwości włamania. Dzięki temu, że zaopatrzone są w system GSM, sprawnie i szybko poinformują o tym, że na terenie znalazła się niepowołana osoba i prześlą przy pomocy aplikacji obraz intruza. Pozwala to odróżnić na przykład pracowników, którzy są uprawnieni do przebywania na terytorium firmy.

Technologia dla każdego

Jak widać fotopułapka może znaleźć zastosowanie zarówno w sadzie oraz w lesie, jak i na terenie licznych przedsiębiorstw. Prosty model można zainstalować nawet w ogrodzie, jeżeli chcemy się dowiedzieć, czy dzieci sąsiadów nie podbierają nam czasem jabłek albo czereśni. Na rynku znajduje się wiele modeli, od tych przystępnych cenowo i prostych, po te najbardziej skomplikowane i reagujące w czasie rzeczywistym przez sieć GSM.

Fotopułapka może się przydać w wielu różnych sytuacjach i jest naprawdę wygodnym rozwiązaniem, ponieważ można ją dowolnie przenosić w zależności od naszych potrzeb. Nie jest umocowana na kablu, więc nie musi pozostać na stałym miejscu jak kamera przemysłowa. Jest też odporna na zmienne temperatury oraz warunki atmosferyczne, więc nie musimy się przejmować tym, że zmoczy ją deszcz.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.