dom opieki
Dom i wnętrze

Prywatny dom opieki dla osób starszych – zadbaj o swoich najbliższych

Nie wszyscy mamy czas oraz możliwości, aby w odpowiednim stopniu zaopiekować się swoimi rodzicami czy dziadkami w podeszłym wieku. Często zdarza się tak, że w wyniku różnych chorób i niedołężności związanej z wiekiem seniorzy potrzebują całodobowej obecności drugiej osoby, która pomoże w drodze do toalety, przygotuje posiłek i poda kubek z herbatą.

W takich sytuacjach, gdy bardzo dużo pracujemy lub z innych powodów nie jesteśmy w stanie czuwać nad bliską osobą, adekwatnie do jej stanu zdrowotnego i potrzeb, z pomocą przychodzi ośrodek opieki dla osób starszych – miejsce, w którym seniorzy są przede wszystkim bezpieczni i nie czują się dla nikogo ciężarem. 

Prywatny dom opieki miejscem przyjaznym seniorom

Osoby starsze niejednokrotnie same proszą swoich bliskich, aby oddać je do miejsca, jakim jest ośrodek opieki dla osób starszych. Powód? Nie chcą, aby dzieci czy wnuki poświęcały swoje życie, rezygnowały ze swoich dotychczasowych aktywności, żeby móc się nimi zająć. Bo nie jest to dobre ani dla jednej, ani dla drugiej strony. Poczucie ciężaru sprawia, że seniorzy stają się posępni i nie mają chęci do życia. A w domu seniora mogą na nowo rozkwitnąć. I to dosłownie. Prywatny dom opieki Villa Trojany to nie tylko całodobowa opieka, ale też swobodny dostęp do lekarzy, masażystów i fizjoterapeutów. Nie wspominając już o pięknych widokach na przestronny ogród, jakie rozpościerają się z okien pokojów podopiecznych i potrafią działać kojąco na zmysły. Wchodząc na stronę www.villatrojany.pl, możemy zobaczyć zdjęcia, ukazujące nowoczesne i komfortowe pokoje, w którychmieszkają seniorzy. Każdy zgodzi się co do tego, że jest to idealne miejsce na spędzenie jesieni swojego życia. Odwiedź Villę Trojany i zapewnij najlepsze warunki swojemu bliskiemu w podeszłym wieku! 

Ośrodek opieki dla osób starszych i samotnych 

Seniorzy czasami skarżą się na to, że brakuje im rozrywek, do których zaliczają nawet zwykłą rozmowę z drugim człowiekiem. Odejście współmałżonka i brak potomstwa sprawia, że nierzadko zostają oni całkiem sami, z poczuciem osamotnienia. A zaletą domów spokojnej starości jest to, że mogą cały czas przebywać wśród ludzi i wciąż być aktywni towarzysko. Co więcej, Villa Trojany stara się regularnie organizować dla swoich podopiecznych atrakcje w postaci wyjścia do kina czy teatru. Seniorzy mają też dostęp do biblioteki, sali komputerowej oraz gier. Nie brakuje też wieczorów z muzyką i tańcami. Jednym słowem prywatny dom opieki to nie tylko całodobowa opieka, ale też zaspokajanie innych, ważnych potrzeb seniorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *