Dom

Projekty 3D oraz wirtualne spacery, czyli nowoczesny sposób na prezentację wnętrz

Projekty 3D oraz wirtualne spacery, czyli nowoczesny sposób na prezentację wnętrz

Współcześnie sporo osób, zanim wybuduje dom czy skusi się na zakup konkretnego mieszkania, chce chociaż częściowo zobaczyć, jak będzie się prezentowało pod koniec prac, jeszcze przed przeprowadzką. Na szczęście obecna technologia zazwyczaj nam na to pozwala. Nie jest to nic trudnego. Nowocześnie architekci już na studiach szkoleni są w tworzeniu przyciągających wzrok wizualizacji, których celem jest odwzorowanie wnętrza będącego dopiero w trakcie realizacji, a często także w planach. Czym są projekty 3D i do czego służą wirtualne spacery?

Projekty 3D, mieszkania, 3DARCHVIZ, czyli klucz do nowoczesnego lokum

Obecnie rynek architektoniczny jest maksymalnie rozbudowany. Klienci korzystają z niego na każdym kroku i to jest piękne, ponieważ nie każdy chce jedynie wybudować się i mieszkać. Znaczna liczba osób pragnie harmonijnego, dobrze zaprojektowanego wnętrza, które będzie pozytywnie oddziaływało na całą rodzinę. Śmiało możemy korzystać z biur architektonicznych, z pomocy zarówno inżynierów, jak i projektantów, czy architektów wnętrz. Planując urządzanie własnego mieszkania czy budowę domu, na pewno nie ominie nad ten etap, który będzie miał na celu bardzo uważne rozlokowanie pomieszczeń oraz funkcji. Wszystko po to, by życie na danej powierzchni było piękne i pozbawione zbędnych wad.

Projekty 3D – jak powstają i do czego służą?

Nie dla wszystkich rzuty 2D są wystarczającą formą przekazania istoty mieszkania czy domu. Wielu z nas bazuje jednak na obrazach 3D. Z tego właśnie powodu powstają projekty 3D, które mogą pokazywać zarówno zewnętrze, jak i wnętrze. Projekt 3D pokazuje głębię, przestrzeń. Może to być w formie obrazu, grafiki, jak i w postaci interaktywnej. Wizualizacje komputerowe modeli 3D z łatwością łączą w sobie zalety wirtualnego spaceru oraz klasycznej wizualizacji. Interaktywny projekt 3D pozwala na znacznie lepsze zobrazowanie sobie tego, co nas czeka we wnętrzu.

Rzut mieszkania to nie wszystko – wirtualny spacer

Niektórzy z nas nie do końca orientują się w rzutach mieszkań, a także maja kłopot z dokładnym odczytaniem, o co chodzi na tradycyjnej wizualizacji. Z tego właśnie powodu, coraz częściej podczas pracy przy projektach i nie tylko, pojawia się możliwość odbycia wirtualnego spaceru. Taka wirtualna przechadzka przy pomocy aplikacji pozwala na spacer po inwestycji. Poza telefonem bądź tabletem, na których program będzie działał bez zarzutu, potrzebna jest jeszcze intuicyjna oraz bardzo łatwa w obsłudze aplikacja z pełną listą spaceru oraz zdefiniowanym menu. Taki spacer ma postać multimedialnej prezentacji, która zazwyczaj opiera się na panoramach sferycznych. Wirtualny spacer można przeprowadzić zarówno na budynkach, które dopiero są realizowane, a to wszystko dzięki wcześniej wykonanym wizualizacjom, jak i po nieco starszych inwestycjach. 

Jakie zalety posiada wirtualny spacer?

Wirtualna wycieczka po mieszkaniu to fantastyczna opcja dla inwestorów, którzy chcą sprzedać lokum lub je wynająć. Przy pomocy specjalnej aplikacji tworzone są ciekawe spacery, przy pomocy których jedna strona chce zaprezentować nieruchomość jak najlepiej, zaś druga może nieco się po niej rozejrzeć, bez konieczności bezpośrednich odwiedzin. W ten sposób można być pewnym, czy dane mieszkanie chcemy kupić lub wynająć, czy wręcz przeciwnie – nie jest ono warte naszych pieniędzy. Projekt, wizualizacje, a także tego rodzaju spacer pozwalają na dostrzeżenie wad i zalet projektu, sugerowanego rozstawu mebli, wielkości łazienek, salonów czy kuchni. Spacer przy pomocy Internetu lub aplikacji sprawia, że jesteśmy w stanie za jego pośrednictwem podjąć wiążące decyzje lub dopasować powierzchnię do naszych wymagań.

O czym trzeba pamiętać decydując się na wirtualny spacer?

Wiele narzędzi dostępnych dla architektów i nie tylko pozwala całkiem realistycznie ukazać wnętrze w postaci wirtualnego spaceru. W przypadku spaceru po nieistniejącej jeszcze nieruchomości, architekci korzystają ze wcześniej stworzonych wizualizacji, jednak jeśli chcesz sprzedać bądź wynająć istniejące mieszkanie, koniecznie zadbaj o porządek i schludność. Stworzenie spaceru internetowego wymaga jedynie wykorzystania dobrej jakości aparatu fotograficznego, który bardzo dokładnie odda jakość mieszkania. Śmiało zobaczysz łazienkę, wejdziesz do sypialni, a także obejrzysz kuchnię.

W czym może pomóc wyszukiwarka mieszkań?

Stworzona przez nasze biuro aplikacja nie tylko pozwala na obejrzenie wszystkich projektów w 3D, ale także umożliwia spacer w formie wirtualnej. Dodatkowym atutem jest wyszukiwarka mieszkań, która znacznie ułatwia poszukiwanie odpowiedniego lokum. Wyszukiwarka mieszkań związana jest z nieruchomościami, które już istnieją i były, lub jeszcze nie były zamieszkane, jednak są już wykończone i czekają na nowych właścicieli. Mnóstwo ciekawych elementów sprawia, że wyszukiwarka może zostać całkowicie do nas dostosowana. 3DARCHVIZ to marka, która stworzyła doskonałe połączenie prawdziwych doznań wraz z wirtualną możliwością obejrzenia wnętrza, bez konieczności wychodzenia z domu.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.