Dom i wnętrze

Pralka przemysłowa do nowoczesnej pralni

Pralnie od wielu lat cieszą się w Polsce bardzo dużą popularnością, głównie ze względu na szeroki zakres usług. Aby pralnia spełniała oczekiwania klientów musi dysponować niezbędnym wyposażeniem. Podstawowym są oczywiście pralki przemysłowe.

Myśląc o prowadzeniu pralni, która stawi czoła wymaganiom rynku i przede wszystkim klientów trzeba stawiać na odpowiednie wyposażenie, które przede wszystkim będzie odporne na bardzo intensywne użytkowanie, wykonane z najlepszych jakościowo materiałów, w pełni funkcjonalne i jednocześnie proste w utrzymaniu czystości. Wyposażenie pralni musi spełniać również odpowiednie normy dotyczące bezpieczeństwa, aby nikomu podczas świadczenia usług lub prania nie stała się krzywda.

Pralki przemysłowe są również wyposażeniem, które zdecydowanie znajdą zastosowanie w hotelarstwie, gastronomii oraz usługach, np. fryzjerskich, SPA, kosmetycznych. Czym się kierować wybierając pralkę przemysłową, pralko suszarkę przemysłową i na co zwracać uwagę?

Czym jest pralka przemysłowa?

Pralnica przemysłowa, jak sama nazwa wskazuje przeznaczona jest do zastosowania wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z bardzo dużą ilością różnego rodzaju prania. Tego rodzaju sprzęt wykorzystywany może być typowo w pralniach, które każdy z nas zna, jak również w restauracjach, hotelach, pensjonatach, salonach kosmetycznych, klinikach SPA. Potencjał zastosowania jest więc ogromny. Jednocześnie warto wspomnieć, że pralka przemysłowa znacząco różni się od typowych pralek domowych. Chodzi głównie o rozmiary, pojemność, konstrukcje, zastosowanie odpowiednich materiałów odpornych na intensywne działanie wody i korozję. Szeroki wybór pralek jest na stronie gastroprodukt.pl.

Dobra pralka, czyli jaka?

Przeglądając oferty pralek warto kierować się nie tylko ceną, ale przede wszystkim funkcjonalnością pralek oraz możliwością ich wykorzystania w naszej firmie. Innego rodzaju pralka będzie przeznaczona do typowej pralni, inna do restauracji, jeszcze inna do dużego hotelu.

Na co zwracać uwagę? Przede wszystkim:

– rozmiar urządzenia, jego wagę oraz pojemność,
– dopasowanie rozmiaru urządzenia do rozmiaru pomieszczenia,
– maksymalne obciążenie urządzenia,
– dobór rodzaju urządzenia do rodzaju rzeczy, które będą prane,
– dobór urządzenia ze względu na funkcje: wyłącznie pranie, pranie + wirowanie, suszenie,
– energooszczędność, oszczędność wody,
– jakość wykonania obudowy oraz poszczególnych elementów, dopracowanie urządzenia,
– lekkość obsługi i prostotę obsługi,
– stabilność pralki,
– niski poziom hałasu, systemy tłumienia drgań,
– gwarancję oraz warunki serwisowe,
– ogólny wygląd urządzenia.

Pralka przemysłowa na lata

Pralka przemysłowa przede wszystkim musi wytrzymać intensywną pracę. Musi więc być wykonana z solidnych elementów, wśród których można wymienić napęd, bęben, łożyska, grzałki. Wszystkie elementy konstrukcyjne pralki powinny być również odporne na kontakt z wodą, wilgoć, powstawanie kamienia, korozję.

Sama konstrukcja pralki powinna również umożliwiać swobodny dostęp do newralgicznych części, a tym samym pozwalać na sprawne dokonanie wszystkich napraw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *