FCG

Pożyczki bez zdolności kredytowej
Biznes i Finanse

Pożyczki bez zdolności kredytowej – zasady i wymagania

Brak zdolności kredytowej nie wyklucza możliwości pożyczenia pieniędzy. Jeśli bank odmawia kredytu, można skorzystać z pożyczki bez zdolności kredytowej w pozabankowej firmie.

Pożyczki bez zdolności kredytowej – czym są?

Pożyczka dla osób bez zdolności kredytowej umożliwia pożyczenie pieniędzy na innych zasadach, niż ma to miejsce w przypadku współpracy z bankiem, który wymaga niezachwianej historii długów. Zdolność kredytowa jest maksymalną kwotą, jaką klient może przeznaczyć na ratę swojego zobowiązania w banku czy w firmie pożyczkowej i jednocześnie kwotą określającą maksymalną dostępną dla wnioskodawcy kwotę kredytu lub pożyczki przez internet.

W przypadku kredytów zawsze trzeba się liczyć z koniecznością surowej oceny zdolności kredytowej, a ta wynika z wielu czynników, m.in. z wysokości dochodu, aktualnych zobowiązań wnioskodawcy, dotychczasowej historii kredytowej, liczby osób w gospodarstwie domowym i sumy comiesięcznych wydatków. Pożyczki bez zdolności kredytowej są udzielane bez konieczności wysokich zarobków i pomimo nie najlepszej historii zadłużenia.

Co wpływa na zdolność kredytową?

  • Pierwszym czynnikiem warunkującym zdolność kredytową jest wysokość dochodu, ale ważne jest też jego źródło. Firmy pożyczkowe deklarujące udzielenie pożyczki bez zdolności kredytowej nie wymagają od wnioskodawców dysponowania umowami o pracę na czas nieokreślony ani też nie ustalają minimalnej wysokości dochodów wnioskodawcy. O pożyczki online mogą wnioskować nawet ci potencjalni klienci, którzy w ocenie banku nie są wystarczająco wiarygodni i nie dostaną kredytu.
  • Drugim czynnikiem warunkującym zdolność kredytową są aktualne zobowiązania – zarówno ich charakter, jak i wysokość. Mianem aktualnych zobowiązań określamy wszystkie kredyty, pożyczki i raty. Na podstawie informacji o zobowiązaniach banki szacują, czy klienta będzie stać na spłatę kolejnych rat, natomiast firmy pozabankowe są w tej kwestii bardziej liberalne.
  • Trzecim czynnikiem warunkującym zdolność kredytową jest dotychczasowa historia kredytowa. Pożyczki bez zdolności kredytowej nie wiążą się z koniecznością posiadania przez klienta tylko pozytywnej historii kredytowej w bazach takich jak na przykład BIK.

Dla kogo są pożyczki bez zdolności kredytowej?

Pożyczki bez zdolności kredytowej są przeznaczone dla klientów, którzy nie mogą starać się o kredyt konsumpcyjny w banku, gdyż nie spełniają podstawowych wymagań lub też ich wnioski zostały odrzucone z uwagi na brak zdolności kredytowej. Takie pożyczki są dedykowane dla kilku grup potencjalnych klientów:

  • osiągających niższe dochody lub nieregularne dochody, często ze źródeł innych niż umowa o pracę;
  • zadłużonych w bankach lub firmach pozabankowych;
  • dla emerytów, rencistów i dla studentów;
  • dla osób, które spłacają raty za sprzęt RTV czy AGD.

Co jeszcze warto wiedzieć o pożyczkach bez zdolności?

Pożyczki bez zdolności kredytowej są jednocześnie często pożyczkami bez BIK – te określenia są używane zamiennie. Zdolność kredytową instytucje pozabankowe określają na podstawie informacji zawartych w bazach, ale też na podstawie zaświadczeń lub oświadczeń wnioskujących. W przypadku pożyczki bez zdolności kredytowej nie trzeba przedstawiać zaświadczenia o wysokości uzyskiwanych dochodów, a jedynie oświadczenie niebędące formalnym dokumentem wystawianym w miejscu pracy.

Pożyczki bez zdolności kredytowej czy pożyczki prywatne?

Pożyczka pozabankowa jest alternatywą dla pożyczki prywatnej udzielanej przez rodzinę lub bliskich znajomych. Taka forma pożyczania pieniędzy będzie rozwiązaniem w sytuacji, kiedy nikt z bliskich nie może pożyczyć pieniędzy lub gdy sami nie chcemy o to prosić, by nie zdradzać szczegółów związanych ze swoją sytuacją finansową. Obecnie coraz więcej osób rezygnuje z prywatnych pożyczek na rzecz pożyczek pozabankowych, by nie informować otoczenia o stanie swoich finansów. Wybór zawsze zależy od indywidualnej sytuacji i od dostępnych możliwości.


Dowiedz się więcej, przeczytaj czy warto brać pożyczki bez zdolności kredytowej na:
https://www.interaktywna.pl/styl-zycia/dom/pozyczki-dla-zadluzonych-czy-warto-je-brac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *