pit 37
Biznes i Finanse

PIT 37 przez internet

Rozliczanie podatku to coroczny, niezbyt miły obowiązek. Jednak nie przeskoczymy tego i musimy się z tym uporać. Najlepiej jak najszybciej, łatwo i prosto! Jak to zrobić? Najskuteczniejszą metodą. Która pozwoli nam się szybko rozprawić z papierkową robotę, jest użycie programu lub aplikacji dostępnej w Internecie. Jest wiele różnych portali o tematyce podatkowej, jednak tylko niektóre mają odpowiednie certyfikaty i są najzwyczajniej w świecie bezpieczne. Na co więc zwrócić uwagę i jak rozliczyć PIT-37?

Rozliczanie PIT-37 online – gdzie, jak i kiedy?

Tegoroczna deklaracja podatkowa, czyli ta za rok 2019, będzie dostępna od 15 lutego 2020 roku. Dane będą dostępne za pośrednictwem podatnik.gov.pl, ale będzie je można łatwo wgrać do programu ze strony e-pity.pl. Jest ona bezpieczna i polecana przez księgowych i specjalistów. Można więc spokojnie powierzyć jej swoje dane bez obaw, że dostaną się w niepowołane ręce.

Sam PIT-37 to najpopularniejsza forma deklaracji. Dotyczy ona każdego pracownika, zleceniobiorcy, emeryta lub rencisty – każdej osoby, która rozlicza swoje jedyne źródło przychodów. Przychody te muszą być opodatkowane według skali. W tym przypadku jest to 18% oraz 32%.

Warto pamiętać, że osoby do 26 roku życia nie rozliczają podatku, gdyż ich przychody jemu nie podlegają. Są więc one zwolnione z tego obowiązku. To samo tyczy się innych podmiotów, które na przykład przyjmują przychody opodatkowane w inny sposób niż według skali.

PIT-37 – co musisz wiedzieć?

Na stronie e-pity.pl znajdziesz dokładną listę aspektów, które można zawrzeć w deklaracji PIT 37. Są to między innymi doliczenie dochodów małoletnich, rozliczenie się razem z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dziecko czy też rozliczenie strat z poprzednich lat.

Jeśli dotyczy Cię jakakolwiek z wyżej wymienionych sytuacji, zapoznaj się ze wszelkimi przysługującymi CI ulgami oraz przepisami, które określają, w jaki sposób powinieneś wypełnić swoją deklarację. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że PIT-37 na pewno będzie rozliczony we właściwy sposób. Unikniesz dzięki temu niepotrzebnych błędów, które trzeba będzie później korygować.

pit 37

Jeśli jednak dojdzie do ewentualnej pomyłki – nie trzeba się tym zbytnio martwić. Program do rozliczania podatków online umożliwia także przeprowadzenie korekty i ponowne przesłanie PIT. Wszystko równie szybko, łatwo i wygodnie, co samo wpełnienie deklaracji podatkowej. I wszystko z poziomu naszego komputera, laptopa, czy nawet smartfona.

Nie należy obawiać się wypełniania takich ważnych dokumentów poprzez Internet. Jest to równie bezpieczne, co wypełnianie papierowej deklaracji i wysyłanie jej pocztą. Odpowiednie szyfrowanie i przechowywanie danych w chmurze zapewnia pełne bezpieczeństwo. Z wypełnieniem deklaracji online poradzi sobie każdy, od nastolatka, po osobę starszą. Wszystko jest bardzo intuicyjne i wprost wytłumaczone. PIT-37 zostanie szybko rozliczony i będziemy mogli szybko zapomnieć o niezbyt przyjemnym obowiązku! Nowy rok zacznijmy załatwieniem wszelkich formalności, aby mieć wszystko z głowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *