Dom i wnętrze

Oczyszczacz powietrza SHARP – jaki wybrać? Czym się różni UA-HG60E-L od KC-G60EUW?

Oczyszczacze i nawilżacze powietrza coraz częściej stanowią standardowe wyposażenie polskich domów i mieszkań. Urządzenia te są niezwykle efektywne i co najważniejsze – zapewniają wysoki komfort użytkowania pomieszczeń. Choć z roku na rok na polskim rynku pojawia się coraz więcej tego typu urządzeń, to firma SHARP od wielu lat niezmiennie uchodzi za lidera jeśli chodzi o oczyszczacze powietrza najwyższej jakości. Japoński producent elektroniki w 2000 roku opatentował technologię Plasmacluster, która okazała się być przełomową nie tylko dla marki SHARP, ale również dla innych producentów elektroniki, którzy z powodzeniem wykorzystują ją w swoich produktach. Oczyszczacze SHARP to kilkadziesiąt modeli, z których ciężko wybrać jeden właściwy.

Oczyszczacze SHARP – jedna marka, wiele możliwości

Z uwagi na to, że firma SHARP kładzie duży nacisk na produkcję jakościowych oczyszczaczy powietrza, mamy do czynienia z sytuacją, gdzie tylko na polskim rynku mamy do wyboru około 30 modeli tych urządzeń. Ich specyfikacje różnią się w zależności od przeznaczenia, wydajności, zakresu funkcji czy zastosowanych technologii. Co ciekawe, niewiele osób wie, że dwie najwyższe serie produktowe współdzielone są przez dwóch Importerów. Jednym z nich jest Vestel – turecka firma, która w ramach umowy obowiązującej w latach 2014-2024 posiada prawa do dystrybucji urządzeń SHARP na rynek europejski, w tym także oczyszczaczy powietrza. Drugi z importerów, czyli firma Skytec UMC jest spółką zależną firmy Sharp posiadająca m.in. polską fabrykę ultranowoczesnych telewizorów 4K i 8K tego japońskiego koncernu. Czasowa licencja dla tureckiego Vestela oraz wprowadzenie równoległej dystrybucji przez swoją własną spółkę być może oznacza całkowitą reorganizację tej dynamicznie rosnącej kategorii produktowej.  

Czym się różni SHARP UA-HG60E-L od KC-G60EUW ?

Technicznie rzecz biorąc, oczyszczacze firmy SHARP z serii UA oraz KC nie różnią się od siebie praktycznie niczym, a różnice w symbolach wynikają jedynie z obecności dwóch różnych Importerów na polski rynek. Urządzenia można od siebie odróżnić w zasadzie tylko poprzez wersje kolorystyczne, co z technologicznego punktu widzenia nie rodzi żadnych różnic, natomiast niewątpliwie daje Konsumentom większe pole wyboru w kwestii dylematów estetycznych. 

Tutaj warto zaznaczyć, że te same urządzenia od dwóch niezależnych Importerów zazwyczaj różnią się od siebie ceną – w skrajnych przypadkach rozbieżności mogą sięgać nawet kilkuset złotych.

Oczyszczacze SHARP – co je łączy?

Choć dla przeciętnego Konsumenta nazwy serii produktowych UA i KC wyglądają zgoła odmiennie, to można w nich zauważyć wspólny mianownik, a dokładniej numerację służącą do określania wydajności poszczególnych urządzeń.

Na przykładzie wcześniej wspomnianych modeli oczyszczaczy SHARP, czyli UA-HG60E-L i KC-G60EUW, numer „60” oznacza najskuteczniejszą pracę w pomieszczeniach o pow. do 50m2. Analogicznie, numer „50” wykazuje się najskuteczniejszym działaniem w pomieszczeniach o pow. do 40m2, a numer „40” w pomieszczeniach o pow. 30m2.

Warto również pamiętać, że oba te rewelacyjne oczyszczacze posiadają funkcję inteligentnego oczyszczania powietrza, a to dzięki dwóm wbudowanym czujnikom (tylko modele „40” posiadają jeden czujnik). Co więcej, oba dbają o optymalną wilgotność powietrza mając wbudowane inteligentne nawilżacze powietrza – automatycznie dostosowujące poziom nawilżenia do aktualnej temperatury w pomieszczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *