FCG

Nowoczesna klatka dla chomika
Dom i wnętrze

Nowoczesna klatka dla chomika – jak wybrać?

Nowoczesna klatka dla chomika jest bardzo ważnym elementem w momencie, gdy zdecydujemy się na zakup tego małego gryzonia. Pomimo tego, że chomik nie jest wymagającym zwierzęciem, koniecznie należy zapewnić mu odpowiednie warunki do życia. Niestety, w niektórych przypadkach zdarza się bowiem, że klatka jest zbyt mała, podłoże nieodpowiednie, natomiast zabawki nie nadają się do wykorzystania. Jak w takim razie wybrać właściwe akcesoria? Na co zwrócić uwagę, żeby nasz chomik miał poczucie bezpieczeństwa, był spokojny oraz zadowolony?

  1. Jaka powinna być nowoczesna klatka dla chomika?
  2. Czego nie może zabraknąć w klatce?

Jaka powinna być nowoczesna klatka dla chomika?

Wybierając klatkę należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, z czego została ona wykonana. Najtańsze produkty stworzone zostały z plastiku, który jednak mogą być dość podatne na uszkodzenia mechaniczne oraz nie są zbyt estetycznym i trwałym rozwiązaniem. Lepszą inwestycją będzie natomiast klatka wykonana z metalu. Dobrej jakości metal jest także odporny na działanie rdzy. W rezultacie można stać się posiadaczem rozwiązania, które świetnie sprawdzi się przez wiele następnych lat. Wielkość klatki powinna być dostosowana do rodzaju chomika. Chomiki syberyjskie potrzebują dużej przestrzeni, ponieważ osiągają większe rozmiary. Minimalna wielkość dla jednego osobnika powinna zatem wynosić 80 x 40 cm podstawy. Jeśli natomiast zdecydujemy się na chomika dżungarskiego lub roborowskiego, wówczas klatka może być mniejsza. Wystarczy nawet 40 x 60 cm podstawy. Warto również dokonywać zakupu w specjalistycznych sklepach, które gwarantują wysoką jakość swojego asortymentu. Ciekawe propozycje znaleźć można między innymi na stronie internetowej https://hubun.pl/104-klatki.

Czego nie może zabraknąć w klatce?

Nowoczesna klatka dla chomika musi być także właściwie wyposażona. Wszystkie elementy wyposażenia wpływają w bezpośredni sposób na wzrost komfortu dla gryzonia. Niezwykle ważny jest stały dostęp do wody, dlatego w klatce koniecznie musi znaleźć się podwieszane poidełko. Pozwala ono zabezpieczyć wodę przed dostawaniem się do niej trocin i zabrudzeń. To samo tyczy się pożywienia. Należy nabyć dobrej jakości miskę, najlepiej dość ciężką. Chomik powinien mieć również możliwość schowania się, dlatego warto dokonać zakupu specjalnego domku. Musi być on właściwie wentylowany. Dodatkowo warto zainwestować w kołowrotki oraz tunele do zabawy. Dzięki wszystkim tym elementom, gryzoń będzie czuł się bardzo dobrze w swoim nowym domu. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *