Motoryzacja i Transport

Najlepszy fotelik ISOfix dla starszego dziecka

Najlepszy fotelik ISOfix dla starszego dziecka

Fotelik samochodowy dla starszego dziecka, czyli używany od 4. do 12. roku życia, powinien być wybierany z dużą rozwagą. Tymczasem spora część rodziców wciąż nie do końca zdaje sobie sprawę, jak bardzo jest istotny. Zdarza się, że wybierają tanie rozwiązania dostępne w hipermarketach, które nigdy nie zostały poddane żadnym testom, a w trakcie kolizji nie stanowią zabezpieczenia. Podpowiadamy, co ma znaczenie, jeśli chcesz podróżować wygodnie i bezpiecznie.

Warto podkreślić, że pasy bezpieczeństwa zostały zaprojektowane dla osób, których wzrost wynosi więcej niż 150 cm. Aby uniknąć poważnych urazów w chwili zderzenia, bardzo ważne jest, by wybrać taki model, który zapewnia maksymalne dopasowanie – zarówno do dziecka, jak i samochodu. Z myślą o waszym bezpieczeństwie i wygodzie podróżowania najmłodszych, przedstawiamy fotelik ISOfix skandynawskiej marki BeSafe. Przekonaj się, co go wyróżnia.

fotelik isofix

Nowoczesny fotelik z bazą ISOfix marki BeSafe

Niezależnie od tego, jaki fotelik wybierzesz, jego podstawowym zadaniem zawsze będzie przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa dziecku, które w nim podróżuje. Taką myślą powinieneś się kierować także wtedy, gdy kupujesz model do 36 kg. Pierwsze, na co należy zwrócić więc uwagę, jest możliwość prawidłowego przeprowadzenia pasa. W przeciwnym razie stanie się on niebezpieczeństwem w czasie kolizji – może bowiem prowadzić do poważnych uszkodzeń w jamie brzusznej. Właśnie dlatego fotelik ISOfix od BeSafe jest pozbawiony podłokietników i wyposażony w zaawansowaną prowadnicę pasa biodrowego (przygotowaną na wzór adaptera dla ciężarnych). Producent zadbał również o prowadnice ramienne oraz magnes fidlock, dzięki któremu zapinanie jest łatwiejsze i co za tym idzie – dokładniejsze.

fotelik isofix

Co jeszcze posiada nowoczesny fotelik samochodowy ISOfix skandynawskiej marki BeSafe? Jednym z najważniejszych dodatków jest w nim ochrona boczna SIP+. To specjalne udogodnienie znajdujące się na zewnętrznej obudowie, które ma zdolność pochłaniania części sił w momencie zderzenia bocznego. To najgroźniejsza kolizja, dlatego dodatkowe zabezpieczenie jest na wagę złota.

Komfortowy fotelik samochodowy ISOfix

Foteliki z bazą ISOfix

Drugim istotnym aspektem, poza bezpieczeństwem, jest wygoda dziecka. Zwróć uwagę, że w okresie od 4. do 12. roku życia maluch sporo urośnie, dlatego właściwy dobór modelu nie jest taki łatwy. Pamiętaj bowiem, że fotelik zawsze musi być dokładnie dopasowany do wzrostu i wagi malucha, tymczasem w tym okresie te parametry wyraźnie się zmieniają. Właśnie z tego względu foteliki z bazą ISOfix od BeSafe dają możliwość płynnej regulacji wysokości zagłówka fotelika. Rodzice doceniają fakt, że możliwa jest jej zmiana także wtedy, gdy dziecko wygodnie usiądzie. To dla nich pewność, że wszystko ustawili bardzo precyzyjnie, a więc ich maluch podróżuje jednocześnie komfortowo i bezpiecznie.

Foteliki z bazą ISOfix

Nowoczesny fotelik samochodowy ISOfix uwzględnia w swoim projekcie również to, że dziecko w wieku od 4. do 12. lat bardzo często zasypia podczas jazdy. Producent zadbał o zagłówek w kształcie litery V, który umożliwia oglądanie krajobrazów i jednocześnie wspiera główkę śpiącego malucha.

Nowoczesne foteliki z bazą ISOfix dla rodzin 2+3

Podróżowanie z trójką dzieci jest dość skomplikowane. Choć polskie prawo umożliwia przewożenie jednego z nich (o ile ma więcej niż 3 lata i siedzi na środku kanapy) bez fotelika, to każdy dojrzały dorosły wie, że taka decyzja wiąże się ze zbyt dużym ryzykiem. Dlatego rodziny, które nie mogą pozwolić sobie na zakup bardzo dużego samochodu, ograniczają wycieczki do minimum.

Fotelik samochodowy ISOfix

Skandynawski producent wyszedł naprzeciw ich potrzebom! Nowoczesny fotelik ISOfix marki BeSafe umożliwia zdjęcie bocznych paneli fotelika, dzięki czemu na tylnej kanapie zyskujemy dodatkową przestrzeń i mieszczą się jednocześnie 3 foteliki. Oznacza to, że cała rodzina podróżuje bezpiecznie i w komfortowych warunkach.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.