FCG

Dom i wnętrze

Meble z litego drewna – nie tylko do salonu

Drewno stanowi surowiec coraz częściej wykorzystywany w domowej przestrzeni. Z tego tytułu meble z litego drewna cieszą się coraz większą popularnością. Współcześnie można je znaleźć nie tylko w salonie, ale również w innych pomieszczeniach. Dlaczego warto zdecydować się na drewniany stolik? Na jakie modele warto zwrócić uwagę? Tego dowiesz się z niniejszego poradnika.

Drewno – uniwersalna inwestycja

Trend naturalnego stylu życia przenika również do branży aranżacji wnętrz. Drewniane elementy stanowią doskonałą alternatywę od tworzysz sztucznych takich jak plastik. Popularność naturalnych materiałów jest chęcią powrotu do tego co zgodnego z naturą. Drewno stanowi więc swoistą namiastkę – jego przyjemny dla oka wygląd wycisza i koi zmysły. Ponadto, drewno jest niezwykle zdrowym surowcem, pozbawionym szkodliwych związków, w przeciwieństwie do tworzyw sztucznych. 

Inwestycja w produkty z naturalnego drewna, a w szczególności w dobrej jakości meble stanowi gwarant funkcjonalności przez lata. W tym miejscu warto podkreślić, iż trudno o bardziej uniwersalny, a zarazem prestiżowy i luksusowy surowiec. Meble z litego drewna w potrafią zbudować wyjątkową atmosferę w pomieszczeniu. Dodatkowo, drewniane meble są także ponadczasowe. Bez względu na to jakie trendy wnętrzarskie pojawią się w kolejnych latach, meble z drewna będą prezentować się doskonale w dowolnie zaaranżowanej przestrzeni.

Dlaczego warto sprawić sobie drewniany stolik?

W pierwszym odruchu stolik kawowy kojarzy się przede wszystkim z salonem. Tego typu mebel znajdujący się nieopodal kanapy lub fotela jest bardzo wygodny w codziennym użytkowaniu. Odpowiednio wybrany model stolika może jednak przydać się równie dobrze w innych pokojach np. w sypialni lub przedpokoju. Jakie funkcje może pełnić stolik kawowy ze starego drewna?

  • mebel okolicznościowy w salonie (blisko kanapy lub fotela),
  • zastępstwo szafek nocnych lub ich uzupełnienie (sypialnia),
  • dodatkowe miejsce do odkładania przedmiotów lub dekoracji (jadalnia),
  • miejsce odkładania torby, kluczy (przedpokój).

Oczywiście, są to jedynie przykłady wykorzystania mebla na różne sposoby. Równie dobrze jednak jego zastosowanie może być jeszcze szersze. Stolik drewniany może stać się alternatywą od regału czy komody. W tym kontekście warto zwracać uwagę na modele posiadające dodatkowe wnęki na książki lub inne przedmioty. Stolik kawowy ze starego drewna SILAS umożliwia wygenerowanie dodatkowego miejsca w przestrzeni domowej. Prosta struktura mebla sprawia, iż jest on niezwykle uniwersalny, a dodatkowo istnieje możliwość dobrania odpowiedniego rozmiaru do własnych potrzeb. Mebel z litego drewna może więc stać się równocześnie nietypową ozdobą, a przy okazji pozostać funkcjonalny.

Estetyka i użytkowość

Wybierając stolik kawowy ze starego drewna warto zastanowić się nad tym jakie funkcje będzie spełniał. W zależności od pomieszczenia i docelowego przeznaczenia powinien charakteryzować się konkretnymi parametrami – wielkością czy złożonością konstrukcji. Przykładowo, stolik drewniany pełniące funkcje kawowego powinien być nieco większy niż sofa, ponieważ taki wymiar będzie najwygodniejszy. Z kolei mebel spełniający funkcje dodatkowego mebla do przedpokoju powinien cechować się mniejszym gabarytem. 

Należy również zwrócić uwagę na to czy stolik powinien mieć półkę. Mebel, który je posiada może okazać się bardzo wygodnym, jeśli ma stać niedaleko fotela. Półka wygeneruje dodatkowe miejsce na książki czy prasę, dzięki czemu na blacie nie będzie bałaganu. Warto również przemyśleć kwestię wysokości mebla. Parametry drewnianego stolika powinny być dostosowane do pomieszczenia, w którym będzie znajdować się mebel).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *