Dom

Kuchnia w stylu angielskim – Aranżacje

Kuchnia w stylu angielskim – Aranżacje

Wszyscy inspirujemy się stylistykami charakterystycznymi dla innych części świata. Standardowe rozwiązania aranżacyjne przestały już nam wystarczać. Klasa tylko w teorii zawsze broni się swoim eleganckim wyglądem. W rzeczywistości bywa tak powszechna, że staje się wręcz nudna. Czasem już jeden rzut oka na aranżacje w stylu angielskim wystarcza do tego, by zainspirować się ich pięknem i spróbować przenieść je do własnych domowych pomieszczeń. Kuchnia w takiej stylistyce zaprezentuje się niezwykle okazale. Stanie się tak piękna i estetyczna, że przygotowywanie posiłków będzie już czystą przyjemnością.

Kuchnia w stylu angielskim

Kuchnia w stylu angielskimWe wnętrzach w stylu angielskim łatwo można dostrzec przewagę drewnianych elementów. Z tego powodu, że większość mebli wykonywana jest w nich właśnie z drewna. Ten naturalny materiał przewyższa wszystkie tkaniny sztuczne swoim bezapelacyjnym urokiem i niczym niezmąconym pięknem. Dlatego, że uwidaczniające się na nim słoje drewnianych belek stają się jego naturalną dekoracją, od której trudno jest oderwać wzrok. Drewno ma jeszcze jedną niewątpliwą zaletę. Jako że pobiera się je w większości przypadków z polskich gatunków drzew, nie trzeba go specjalnie sprowadzać z zagranicznych państw. Co z kolei obniża znacząco koszt produkcji mebli. Większość Polaków niejednokrotnie miała już z nimi do czynienia. Prawie każdy wie, jak należy dbać o drewniane szafki czy półki. W żadnym wypadku nie są one problematyczne. Jeżeli zostaną porządnie wykonane, na ogół nie trzeba ich nawet konserwować – wystarczy na bieżąco ścierać z nich kurz i zabrudzenia, ewentualnie raz do roku pokrywając ich powierzchnię środkiem do impregnacji.

Charakterystyczne cechy stylu angielskiego uwidaczniają się niemalże już przy pierwszym spotkaniu z angielską kuchnią

Poraża ona swoją jasnością. Jest tak przestronna, iż mogłoby się zdawać, że ma jakiś niespotykanie duży metraż. A to wyłącznie efekt wizualny, zasługa zastosowania jasnych drewnianych mebli i dużej porcji światła. Decydując się na wykorzystanie angielskiej stylistyki, należy jednak koniecznie trzymać się określonej koncepcji. Ponieważ jeżeli ma być ona efektowna, musi być spójna i jednolita. Żaden element nie powinien znaleźć się w niej z przypadku. Nawet meblarskie detale – półki, przegródki czy pojemniki do przechowywania żywności – muszą odzwierciedlać założenia angielskiej stylistyki. Dlatego warto także wzbogacić taką przestronną aranżację jakimś jednym mocniejszym dodatkiem, czyli np. wystawnym kominkiem. Nie jest powiedziane, że koniecznie trzeba go umieszczać w salonach. Jako element dekoracyjny kuchni sprawdzi się równie dobrze, a nawet i lepiej!

Drewniane meble, optymalne oświetlenie i ujednolicone dodatki – to wszystko stanowi podstawę angielskich aranżacji kuchennych, jednakże spore znaczenie mają w nich także… elementy roślinne! Maksymalną przytulność wnętrz uzyskuje się przy zastosowaniu naturalnych detali. Mogą to być chociażby zioła posadzone w długich donicach, ustawionych na parapetach lub półkach. Albo zwiewne zasłonki podkreślające rustykalny wizerunek aranżacji.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.