transport
Biznes i Finanse

Kontrola floty w dużych przedsiębiorstwach

Duże przedsiębiorstwa zajmujące się branżą transportową muszą być na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Zdalny odczyt tachografu to jedna z podstawowych czynności w dużej firmie. Została ona usprawniona dzięki nowoczesnym rozwiązaniom elektronicznym. Kierowca nie musi wracać do firmy w celu sczytania danych z tachografu, co bardzo usprawnia proces funkcjonowania przedsiębiorstwa. 

Jak działa mechanizm zdalnego odczytu tachografu?

Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu i dostępowi do internetu jest możliwe prowadzenie monitoringu całej floty. Zainstalowanie oprogramowania jest proste, a dostęp do wrażliwych danych wymaga autoryzacji, którą można wykonać za pomocą urządzeń dedykowanych. Zdalne odczyty tachografu są przydatne dla potrzeb urzędowych i do usprawnienia pracy przedsiębiorstwa. Czas pracy kierowców jest kontrolowany nie tylko przez wzgląd na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ale też obowiązujące regulacje Ministra Transportu. Również przepisy unijne regulują zasady sczytywania danych z tachografu. Regulacja ta obowiązuje na terenie wszystkich państw członkowskich i nakłada obowiązek wykonywania odczytu raz na 90 dni. Niezastosowanie się do obowiązującego prawa jest zagrożone karą finansową. Zdalny odczyt tachografu jest gwarancją tego, że praca przedsiębiorstwa przebiega zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Dane można pobrać w dowolnie oznaczonym czasie, co bardzo usprawnia pracę przedsiębiorstwa. System zapewnia możliwość zorganizowania pracy każdemu kierowcy w określonym przedziale czasowym.

Kontrola transportu ciężarowego

Zdalne pobieranie danych umożliwia analizę trasy i pracy kierowcy w czasie rzeczywistym. Dzięki temu można zmniejszyć koszty paliwa. Korzystając ze zdalnego odczytu tachografu i karty kierowcy, redukuje się koszty prowadzenia przedsiębiorstwa. Dostępne informacje to numer karty kierowcy, status jazdy, tryb pracy oraz upływ czasu pracy kierowcy. Ułatwiają one rozliczenie diet i kosztów pracy. Znaczenie ma również styl jazdy kierowcy, który można kontrolować dzięki sensorom 3D. Umożliwia on sprawdzenie, czy nie nastąpiło przekroczenie ograniczeń prędkości, a także kiedy miało miejsce gwałtowne hamowanie i przyspieszenie. Uzyskanie takiego raportu umożliwia ocenę pracy całej floty ciężarowej przedsiębiorstwa. Zdalny odczyt tachografu zapewnia możliwość śledzenia pojazdu podczas jazdy służbowej i prywatnej, a nawet przy wyłączonej stacyjce. Jest wiele nowoczesnych technologii, które ułatwiają i usprawniają pracę dużego przedsiębiorstwa. Jedna z nich to zdalna kontrola otwarcia i zamknięcia przestrzeni ładunkowej, co umożliwia zabezpieczenie ładunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *