Szczecin
Biznes i Finanse

Jakie miasto wybrać na lokalizację magazynu na Pomorzu?

Największą popularnością inwestorów poszukujących ciekawych lokalizacji na magazyn w północnej części naszego kraju cieszy się oczywiście doskonale skomunikowane Trójmiasto. W wielu przypadkach ciekawszą opcją mogą okazać się jednak magazyny w Szczecinie. To duże, ale nieco zapomniane miasto portowe położone w bezpośredniej bliskości granicy z Niemcami, oddalone od morza, ale mające z nim połączenie przez Zalew Szczeciński i Odrę.

Dlaczego warto zdecydować się na Szczecin?

Największym atutem miasta jest jego portowy charakter i sąsiedztwo z naszym zachodnim sąsiadem. Dzięki temu magazyny w Szczecinie mogą być doskonałą opcją dla wszystkich przedsiębiorstw specjalizujących się w handlu międzynarodowym czy obsłudze rynku niemieckiego. Choć samo miasto na razie nie ma bezpośredniego połączenia z siecią polskich autostrad, to jednak poczynione w ostatnich latach inwestycje drogowe sprawiają, że do szczecińskiego magazynu z południa naszego kraju można dostać się dość łatwo – dzięki drodze ekspresowej S3, która najpierw przecina się z biegnącą w kierunku Frankfurtu nad Odrą i Warszawy autostradą A2, a dalej na południe z autostradą A4. Oczywiście nie jest to rozwiązanie idealne, ale otwiera przed przedsiębiorstwami z branży handlowej czy logistycznej wiele możliwości.

Jak znaleźć odpowiedni magazyn?

Przeglądając oferty z rynku Pomorza Zachodniego, uwagę przykuwają nowe inwestycje i duże parki magazynowe zlokalizowane w obrębie lub bliskim sąsiedztwie Szczecina. Wynajęcie nowoczesnego, dostosowanego do wymogów współczesnego klienta magazynu na terenie Szczecina (np. https://warehousemarket.pl/magazyny-szczecin)nie jest zatem żadnym problemem. W znalezieniu odpowiedniego obiektu, w pożądanej lokalizacji, pomagają wyspecjalizowane firmy doradcze, które znają polski rynek i potrafią wynegocjować korzystne umowy najmu zarówno w nowych, jak i starszych obiektach. Korzystając z usług tego typu podmiotów, dowiesz się, jakie magazyny w Szczecinie są aktualnie dostępne, jakie obiekty znajdują się już w budowie, a jakie są dopiero w planach. Mając taką wiedzę, zdecydowanie łatwiej podjąć właściwą decyzję inwestycyjną.

Jeśli szukasz miejsca na bazę logistyczną dla swojej firmy na Pomorzu, zwłaszcza gdy interesuje Cię jego zachodnia część, wybór magazynu w Szczecinie wydaje się niezwykle korzystną opcją. To duże miasto z potencjałem na dalszy rozwój, ściśle związane z handlem morskim, zdolne do obsługiwania zarówno północno-zachodniej części naszego kraju, jak i wschodnich Niemiec. Dzięki stałej poprawie infrastruktury drogowej miasto jest coraz lepiej skomunikowane z pozostałymi częściami kraju, co stwarza wiele opcji rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *