fotelik dla dziecka
Podróże i Rozrywka

Jak wybrać najlepszy fotelik dla niemowlaka?

Fotelik dla noworodka to prawdopodobnie najważniejsza część całej wyprawki dla mającego pojawić się na świecie dziecka. Nigdy nie można wybierać go pochopnie – musi być bowiem nie tylko wygodny i wpisujący się w indywidualne gusta rodziców, ale przede wszystkim bezpieczny. Jego zakup powinien być przemyślaną decyzją, na którą naprawdę warto przeznaczyć nawet kilka dni. Rozsądnie wybrany fotelik samochodowy dla niemowlaka to gwarancja spokojnej podróży. Na co warto więc zwrócić uwagę?

Foteliki samochodowe dla dzieci 0-13 kg – jak wybrać najlepszy?

fotelik dla noworodka

Najważniejsze jest to, by fotelik dla noworodka był odpowiednio dopasowany do grupy wiekowej oraz wagi dziecka. Dla dzieci, które niedawno pojawiły się na świecie, należy wybierać modele z grupy 0-13 kg lub 40-75 cm. To dla rodziców gwarancja, że maluchy podróżują w odpowiedniej, stabilnej pozycji. Drugą kwestią jest natomiast dopasowanie modelu do samochodu, którym się poruszacie. Właśnie z tego względu warto wybrać się do salonu stacjonarnego, gdzie sprzedawcy udostępniają je do przymiarki oraz podpowiadają, który fotelik dla noworodka najlepiej sprawdzi się u was. Nowoczesne sklepy zatrudniają specjalistów z dużą wiedzą, na doświadczeniu których można się oprzeć.

Wybierając fotelik dla noworodka, musisz pamiętać, że najważniejsze jest bezpieczeństwo twojego maluszka. Nie sugeruj się odległościami, które chcecie pokonywać samochodem. Wypadki i inne zdarzenia drogowe mogą przydarzyć się nawet pod domem. Zadbaj o odpowiednią ochronę, nawet jeśli planujecie jeździć wyłącznie do osiedlowego sklepu. Na co warto zwrócić uwagę?

fotelik dla noworodka

Dobrze jest przeczytać opinie innych rodziców. Choć każdy z was porusza się innym samochodem i ma inne dziecko, komentarze od użytkowników nakierują cię na zaufane marki, których foteliki samochodowe dla dzieci 0-13 kg sprawdziły się u innych. Na uwagę z pewnością zasługuje skandynawska firma BeSafe, w ofercie której znajdziesz nowoczesne rozwiązania w systemie modularnym BeSafe iZi Modular. Proponowany przez nich fotelik dla noworodka BeSafe iZi Go Modular jest wytrzymały i wygodny. Jego skorupa została przygotowana z kombinacji materiału EPS i pianki, a całość otoczone jest miękkim obiciem. Dodatkowym zabezpieczeniem jest także ochrona boczna SIP+, dzięki której jeszcze więcej siły w czasie zderzenia bocznego jest pochłaniana, by nie dotrzeć do dziecka.

foteliki samochodowe dla dzieci 0-13 kg

Równie ważne jest to, by fotelik dla noworodka był wygodny dla dziecka. Jak wybrać najlepszy? Zwróć uwagę, czy zapewnia prawidłowe ułożenie ciała, czyli pozycję pod kątem 35-45 stopni. Wybrany model powinien posiadać także dodatkowe wsparcie dla najcięższej i najwrażliwszej części ciała noworodka, czyli głowy. To istotne, by była odpowiednio podtrzymana. Wybierając fotelik samochodowy dla niemowlaka, zdecyduj się na ten wykonany z wysokiej jakości materiałów. Jeśli chcesz używać go od pierwszych dni, upewnij się, czy posiada specjalną wkładkę – to gwarancja stabilizacji. Nie może jednak uciskać dziecka zbyt mocno.

fotelik samochodowy dla niemowlaka

Fotelik dla niemowlaka musi być również funkcjonalny. Szybkie tempo życia i opieka dzielona po równo między obojgiem rodziców, a nierzadko angażująca także dziadków czy zatrudnioną opiekunkę, wymagają rozwiązań ułatwiających codzienne funkcjonowanie. Wybieraj modele, które nadążają za waszym tempem.

Co warto wziąć pod uwagę? Upewnij się, czy wybrany przez ciebie fotelik dla noworodka daje możliwość bezpośredniego montażu na stelażu kupionego wózka. Nie po to, by maluszek w tej pozycji spędzał długie godziny, ale z myślą o szybkich sprawach do załatwienia w drodze do domu. Przypięcie nosidła do adapterów wózka znacząco ułatwi ci codzienne funkcjonowanie, gdy np. niezbędne będzie zrobienie szybkich zakupów.

foteliki samochodowe dla dzieci 0-13 kg

Bezpieczny fotelik samochodowy to również taki, który jest odpowiednio i poprawnie zamontowany w samochodzie. Rodzice mają tutaj dwa wybory – montaż fotelika na pas samochodowy oraz montaż fotelika na bazie ISOfix. Z punktu widzenia rodzica, w szczególności tego mniej doświadczonego, zdecydowanie szybsza i wygodniejsza opcja to montaż na bazie ISOfix. Innowacyjna koncepcja modularna BeSafe iZi Modular od skandynawskiego producenta sprawia, że bazę ISOfix możesz wykorzystać zarówno do pierwszego, jak i drugiego modelu fotelika, a więc sprawdzi się przez pierwsze 4 lata. To więc nie tylko komfort i bezpieczeństwo, ale także oszczędność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *