Dom i wnętrze

Jak wybrać fotele kosmetyczne do salonu?

Wygląd twojego salonu kosmetycznego to wizytówka. Niezbędne jest zatem, by prezentował się on schludnie, ale także z wyjątkową klasą. Na etapie planowania szczególną uwagę zwróć na fotel kosmetyczny. Liczą się zarówno jego design, jak i wygoda, którą zapewnia klientowi podczas wykonywania zabiegu.

Wiele zabiegów kosmetycznych trwa naprawdę długo. W tym czasie bardzo ważna jest wygoda zarówno twoich klientów, jak i pracowników. Konieczny jest zatem dobrze dobrany fotel kosmetyczny, którego nie powinieneś wybierać pochopnie. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, weź pod uwagę kilka istotnych kwestii. Co jest najważniejsze?

Jaki powinien być fotel kosmetyczny?

Najważniejsza jest wygoda. Zdecydowanie priorytetem powinna być dla ciebie wygoda twoich klientów niezależnie od tego, jakie zabiegi wykonują twoi pracownicy. Pamiętaj, że wizyta w salonie kosmetycznym ma być dla nich chwilą relaksu i odskoczni od codzienności. Fotele kosmetyczne muszą więc dawać im komfort i zapewniać wypoczynek po całym dniu w pracy.

Równie ważne jest zadbanie o komfort pracy. Nieważne jak dużo osób u ciebie pracuje – fotel kosmetyczny w twoim salonie powinien posiadać możliwość regulowania wymiarów, by można było dopasować je do osoby stojącej przy nim. Brak tej podstawowej funkcji skutkuje bólem kręgosłupa i poważnymi problemami zdrowotnymi. Ignorowanie tego problemu może na długi czas wykluczyć cię z pracy.

Jakie funkcje powinien posiadać wygodny fotel kosmetyczny?

  • Stabilną konstrukcję
  • Podnóżek
  • Regulacja w zakresie góra-dół
  • Wyprofilowane siedzisko i oparcie
  • Praktyczne kółeczka
  • Cichy silnik (opcjonalnie)

Oprócz wygody liczy się także łatwość obsługi. Pamiętaj, że fotel kosmetyczny ma mieć ciekawy design i być komfortowy, ale bardzo ważna jest również jego funkcjonalność. Weź pod uwagę przede wszystkim rodzaje zabiegów, jakie oferujesz swoim klientom. Pozwoli ci to ustalić zakres niezbędnych funkcji, które ułatwią codzienną pracę. Zwróć uwagę także na to, w jaki sposób odbywa się regulacja wysokości – to właśnie z niej najczęściej będziecie korzystali.

Fotel kosmetyczny

Regulacja fotela kosmetycznego

Fotele kosmetyczne dostępne obecnie na rynku różnią się między sobą m.in. sposobem regulacji wysokości i oparcia. Spośród wszystkich modeli można wyróżnić 3 najpopularniejsze grupy: 

  • fotele kosmetyczne manualne, w których oparcie i podnóżek reguluje się ręcznie, ale zaletą jest niewielka waga, dzięki której nie potrzebujesz zbyt wiele siły, by przesuwać je z miejsca na miejsce w salonie; 
  • fotele kosmetyczne hydrauliczne wyposażone w specjalną dźwignię do regulowania ich wysokości;
  • fotele kosmetyczne elektryczne, które posiadają czasem nawet kilka niewielkich silniczków gwarantujących naprawdę szybką i płynną regulację zarówno wysokości, jak i innych części fotela – wadą jest stosunkowo wysoka cena.

Designerskie fotele kosmetyczne – wygląd ma znaczenie

Kiedy zaczynasz prowadzić własny biznes, pierwsze fotele kosmetyczne, w które zainwestujesz, są przede wszystkim wygodne, praktyczne i stosunkowo niedrogie. Pamiętaj jednak, że już od samego początku musisz postawić na swój wyraźny styl, który będzie wyróżniał cię na tle innych. 

Salon kosmetyczny jest twoją wizytówką. Niezależnie od tego, jak dobrą jesteś specjalistką i ile dyplomów i certyfikatów posiadasz – wygląd pomieszczeń, w których przyjmujesz klientki, jest równie ważny, jak twoje umiejętności. Co więcej, gdy nie zadbasz o niego, może się okazać znacznie ważniejszy. Branża kosmetyczna jest specyficzna i z całą pewnością liczy się w niej poczucie estetyki. Zadbaj więc o to, by fotele kosmetyczne pasowały do całej aranżacji wnętrza.

Designerskie fotele kosmetyczne to wciąż nie wszystko. Nie mają tylko pięknie się prezentować. Zwróć uwagę na materiał, z którego wykonane jest pokrycie. Postaw na ekoskórę, która jest naprawdę łatwa do utrzymania w czystości, a prezentuje się naprawdę elegancko i ponadczasowo. W pierwszej kolejności weź bowiem pod uwagę to, że higiena w twoim miejscu pracy jest absolutną podstawą. Postaw na fotele kosmetyczne ze stalowymi nóżkami i pokryte ekoskórą. To połączenie estetyki, praktyczności i odporności na uszkodzenia mechaniczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *