Zdrowie i Uroda

Jak nosić złote bransoletki?

Jak nosić złote bransoletki?

Złota biżuteria sprawia wrażenie bardziej wizytowej, dlatego wybierana jest na bardziej specjalne okazje. Złote bransoletki można również nosić na co dzień, wszystko zależy od tego, czy będzie to delikatna i minimalistyczna forma, czy bogato zdobiona. Biżuteria jest także sposobem na wyrażenie osobowości, należy jedynie dokonać odpowiedniego wyboru, co nie jest proste, ponieważ biżuteria występuje w dużej różnorodności kształtów związanych z przyrodą, muzyką czy innymi wartościami.

Złote bransoletki – zasady łączenia z innym rodzajem biżuterii

Złoto jest elegancką formą biżuterii, którą najlepiej prezentuje się w połączeniu z minimalistyczną kreacją bez wyzywających rozcięć czy nadmiernych zdobień. Złote bransoletki można łączyć ze srebrnymi, ale takie połączenie wymaga przemyślenia i zachowania umiaru. Kilka złotych i srebrnych bransoletek noszonych na jednej ręce może wyglądać spójnie i elegancko w odróżnieniu od srebra na jednej, a złota na drugiej ręce. Tego typu połączenia można rozpocząć od tradycyjnego złota i złota w kolorze białym, które z wyglądu przypomina srebro. Ze złotem można łączyć biżuterię w kolorze czarnym, naturalne kamienie, perły, elementem stylizacji w połączeniu ze złotymi bransoletkami może być także zegarek. Nieformalne spotkania ze znajomymi mogą być okazją do założenia takich ekstrawaganckich zestawów, pozwalających wyrazić siebie, ale na formalne spotkania dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie klasycznych i eleganckich elementów biżuterii. Złote bransoletki nie powinny ograniczać swobodnego poruszania rękami, dlatego lepiej stosować zasadę, która mówi o zakładaniu wszystkich dodatków na przeciwległą rękę do dominującej.

Złote bransoletki – dopasowanie do tonacji skóry

Skóra może być w zimnej albo w ciepłej tonacji, jej odcień najlepiej można rozpoznać po kolorze żył, osoby z ciepłym, brzoskwiniowym odcieniem skóry mają żyły w tonacji zbliżonej do  zielonej, lepiej też się opalają. Osoby z chłodnym odcieniem skóry mają żyły w niebieskim odcieniu, tonacja ich skóry jest różowa albo niebieskawa.

Kolory złotych bransoletek dodają skórze w ciepłym odcieniu blasku. Zalecana jest także złota biżuteria z kamieniami w odcieniu brązu, żółtego, czerwonego, bordowego, oliwkowego. Bardzo dobrze na takiej skórze prezentują się złote bransoletki z granatami, kwarcem dymnym czy cytrynami. Na chłodnym odcieniu skóry lepiej wyglądają bransoletki wykonane z białego złota, które mogą być ozdobione szmaragdami, niebieskimi szafirami, ametystami albo różowymi opalami.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.