FCG

Zdrowie i Uroda

Jak dopasować szampon do potrzeb włosów?

Dobry szampon do włosów powinien te włosy umiejętnie oczyszczać i odświeżać. Musi też wspomagać ich codzienną pielęgnację, wpływając pozytywnie na poziom ich odżywienia i nawilżenia, czyli tym samym na ich ogólny wygląd. Aby odpowiednio wybrać ten kosmetyk i upewnić się, że wykaże się on właśnie takim działaniem, zaleca się go dopasować nie do kondycji włosów, a do potrzeb skóry głowy. Jak to zatem zrobić?

Jak dopasować szampon do potrzeb włosów?

Wbrew pozorom skóra na głowie może być zupełnie inna od tej występującej na pozostałych partiach ciała. Należy więc poświęcić jej oddzielną uwagę. A nie da się kupić dobrego szamponu, zwracając uwagę tylko i wyłącznie na stan samych włosów. Niewiele on zresztą mówi. Włosy mogą bowiem wyglądać na tłuste i mocno przetłuszczone, a jednocześnie skóra głowy może być wtedy przesuszona i podrażniona. Szampon dopasowuje się natomiast do potrzeb tej skóry. Jest to absolutnie najważniejsza zasada, którą trzeba wbić sobie do głowy. Mnóstwo ludzi wciąż popełnia bowiem ten jeden błąd, polegający na dobieraniu kosmetyków do potrzeb i kondycji samych włosów. Tak w żadnym wypadku nie należy robić.

Mocne oczyszczenie?

Jeżeli więc ta skóra głowy wyraźnie szybko się przetłuszcza i produkuje sporą ilość łoju, który nierzadko jest zauważalny gołym okiem przy samej nasadzie włosów, najprawdopodobniej potrzebny jej będzie mocno oczyszczający szampon do włosów, który zdoła usunąć z jej powierzchni i sebum, i inne zanieczyszczenia. Skóra sucha wymaga natomiast nawilżenia. O nią zadbają odżywcze i regenerujące szampony do włosów. Ich składy powinny być naturalne, by żadna występująca w nich substancja nie mogła dodatkowo zaszkodzić skórze. A takie chemiczne dodatki potrafią niestety silnie podrażniać. Lepiej ich całkowicie unikać.

Jeżeli natomiast włosy są w zupełnie innym stanie niżeli sama skóra głowy, to nich trzeba jeszcze dobrać jakąś odżywkę. To właśnie ona ma poprawić ich wygląd, a nie szampony do włosów. Odżywka nawilżająca sprawdzi się więc na pasmach suchych, a ta odświeżająca na tych przyklapniętych.

Zobacz więcej podobnych artykułów na https://amelson.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *