Lifestyle

Gdzie Polacy chętnie jeżdżą na wakacje?

Gdzie Polacy chętnie jeżdżą na wakacje?

Egzotyczne Malediwy czy może jednak romantyczne miasteczka Francji? Gdzie tak naprawdę Polacy najchętniej udają się na wakacje? A może z powodu braku dostatecznej ilości finansów pozostają przeważnie we własnych domach i rezygnują z jakichkolwiek wyjazdów? Zaraz wszystko stanie się jasne.

Gdzie Polacy chętnie jeżdżą na wakacje?

Na pierwszym miejscu listy najpopularniejszych kierunków turystycznych od lat plasuje się Hiszpania. To taki typowy kraj do spędzenia leniwych wakacji. Mimo iż kojarzy się wyłącznie z piaszczystymi plażami i beztroskim nic nierobieniem, w rzeczywistości jest bardzo zróżnicowany, dlatego nawet osoby preferujący aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu powinny być znaleźć w nim dla siebie coś do roboty. Do Hiszpanii przynależą jedne z najpiękniejszych wysp na świecie. To nie tylko znane wszystkim Wyspy Kanaryjskie, ale też znacznie tańsza Minorka, Ibiza czy Majorka. Spora grupa turystów odwiedzających hiszpańskie terytoria niemalże od razu po przekroczeniu granicy państwa udaje się do jego głównego miasta, czyli samej stolicy – Madrytu. Bez wątpienia to miasto po prostu trzeba zobaczyć na żywo. Żadnymi słowami nie da się opisać jego piękna.

Hiszpania i Chorwacja jak popularne kierunki turystyczne wśród Polaków

Gdzie Polacy chętnie jeżdżą na wakacje?Równie popularna co Hiszpania jest jednak Chorwacja. To tak naprawdę jeden z najtańszych kierunków turystycznych dla Polaków. Tygodniowe wycieczki do Chorwacji można już wykupić za cenę ok. tysiąca złotych. Należy jednak zwrócić uwagę na to, co tak naprawdę wliczone jest w koszty wycieczki – często turyści muszą sami dostać się do hotelu, a przeloty samolotami bądź transfery autokarami bywają najdroższymi elementami zagranicznych podróży. Warto też rozejrzeć się tutaj za propozycjami last minute. To formy spontanicznych wyjazdów, których ceny potrafią być dwukrotnie niższe od tych standardowych.

A skoro mowa już o Chorwacji, nie można nie wspomnieć również o Włoszech, czyli według Polaków trzecim najciekawszym punktem turystycznym. Na jego wysoką popularność spory wpływ na pewno ma to, że do włoskich miasteczek spokojnie można dojechać własnym samochodem. Nie trzeba rezerwować sobie miejsca w samolocie czy żadnym autokarze. Daje to turystom większą elastyczność i pełną kontrolę nad przebiegiem wycieczki. Niektórzy podejmują nawet spontaniczne decyzje o wyjeździe do włoskich miasteczek – to kusząca opcja dla ludzi młodych.

Zagraniczne państwa cieszą się sporym zainteresowaniem wśród Polaków, ale trzeba też przyznać, że zaczynamy coraz bardziej przekonywać się do atrakcyjności własnego kraju. Polska jest przecież tak piękna, iż nie trzeba wcale jej opuszczać, aby przeżyć niesamowite i pełne przygód wakacje.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.