FCG

magnes
Dom i wnętrze

Dlaczego warto zainwestować w magnes neodymowy do poszukiwań?

Magnes neodymowy do poszukiwań znajduje zastosowanie w trakcie poszukiwania elementów metalowych najczęściej w różnego rodzaju zbiornikach wodnych. Siła przyciągania tego typu magnesów jest bardzo duża i w żadnym stopniu nie zależy od biegunów.

Zastosowanie magnesów neodymowych do poszukiwań

 Ten specyficzny stop magnezu, neodymu oraz boru może być wykorzystany wówczas, gdy niezbędne jest odnalezienie metalowych elementów, które ukryte są w miejscu niedostępnym dla ludzkiego oka. Bardzo często są one dodatkowo zapatrzone w uchwyty, mocowane przy pomocy żywicy epoksydowej, która niweluje wstrząsy oraz stanowi doskonałą amortyzację. Z uwagi na różne rozmiary i parametry udźwigu, należy wybrać taki magnes neodymowy do poszukiwań, który spełni swoje zadanie w trakcie odnajdywania określonych przedmiotów i będzie w stanie go utrzymać na swojej powierzchni. Jednocześnie należy pamiętać o tym, że nie możemy przewiercać, ani też przecinać magnesu neodymowego do poszukiwań. Wykazuje on bowiem bardzo dużą kruchość. Jednocześnie, jeśli będziemy korzystać z niego w bliskiej odległości od urządzeń elektronicznych, niezwykle skutecznie może on zaburzyć ich prawidłową pracę. Bardzo ważną kwestią jest tutaj także unikanie spawania, czy też lutowania tych najmocniejszych magnesów. Czynności te mogą bowiem nader skutecznie rozmagnesować magnes, a nawet doprowadzić do jego zapalenia.

Jak długo magnesy neodymowe do poszukiwań zachowują swoje właściwości?

Z uwagi na fakt, iż magnes neodymowy do poszukiwań jest najtrwalszym, jak i najmocniejszym magnesem znanym obecnie ludzkości, przez bardzo długie lata w pełni zachowuje on swoje właściwości. Oczywiście mogą one się nieco pogarszać, niemniej jednak nie ma to większego wpływu na wykorzystaniu magnesu neodymowego do poszukiwań. Należy tutaj jednak zawsze brać pod uwagę to, aby nie przekraczać maksymalnej temperatury, w jakiej magnezy tego typu mogą być użytkowane. Zwykle jest ona szacowana na około 80 stopni Celsjusza. Przy braku poważniejszych uszkodzeń mechanicznych tracą one jedynie w granicach 1 procenta swojej mocy w okresie 10 lat. Różnica ta jest w zasadzie niewyczuwalna.

Jak zatem można zaobserwować, magnesy neodymowe do poszukiwań wykazują doskonałe właściwości przez długi czas. Dlatego też często są wykorzystywane przez osoby, szukające różnego typu metalowych pozostałości po okresie wojennym. Co więcej, z powodzeniem umożliwiają one odnalezienie nie tylko elementów broni, ale nawet dużych pojazdów wojskowych czy samolotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *