Dom

Dlaczego warto postawić na włoski ekspres do kawy?

Dlaczego warto postawić na włoski ekspres do kawy?

Włosi są uznawani za jednych z największych miłośników oraz mistrzów w przygotowywaniu naparu kawowego. Nie dziwi więc fakt, że wiele czołowych marek kojarzących się z kawowym światem ma właśnie włoski rodowód. Nie inaczej jest z producentami ekspresów do kawy. Poznajmy jednego z nich.

Z Gaggio Montano w szeroki świat

Jednym z czołowych producentów ekspresów do kawy jest marka Saeco. Firma została założona w 1981 r. we włoskim miasteczku Gaggio Montano, znajdującym się w rejonie Emilia-Romania w prowincji Bolonia. W 1985 r. była pierwszym na świecie producentem innowacyjnego systemu, dzięki któremu możliwe było przygotowanie espresso bezpośrednio z ziaren kawy. Firma produkuje ekspresy do kawy, które cieszą się renomą wśród kawoszy na całym świecie. Urządzenia tego producenta można znaleźć w wielu kawiarniach, barach i restauracjach na całym świecie. W ofercie marki znajdziemy zarówno różnorodne ekspresy do użytku prywatnego, jak i maszyny stworzone do profesjonalnych zastosowań w kawiarniach, barach czy restauracjach.

Do prywatnych, jak i profesjonalnych zastosowań

Firma Saeco odgrywa aktualnie wiodącą rolę w światowym rynku producentów profesjonalnych  ekspresów do kawy i stanowi prawdziwą ikonę  „Made in Italy”. Produkty tej marki to połączenie wysokiej jakości w zakresie technologii z elegancją i klasą. Wszędzie tam, gdzie stawia się na najwyższą jakość naparu kawowego, warto postawić na ekspresy do kawy tego renomowanego producenta. Dzięki zastosowaniu ekspresów Saeco możemy mieć pewność, że z ziaren kawy zostanie wyciśnięty ich cały potencjał, a napar będzie charakteryzował się wspaniałym smakiem i aromatem. Ekspresy tej włoskiej marki do produkty wytrzymałe i niezawodne, które nie rozczarują nawet najbardziej wymagających kawoszy.

Który ekspres wybrać?

Wybór odpowiedniego ciśnieniowego ekspresu do kawy jest uzależniony przede wszystkim od miejsca jego przeznaczenia. Inny ekspres sprawdzi się bowiem w prywatnej kuchni, inny zaś w biurze czy kawiarni. Do użytku  profesjonalnego czy też biurowego sprawdzi się ekspres o dużej wydajności z dużym zbiornikiem na ziarna kawy. Z kolei do użytku prywatnego polecany jest jeden z automatycznych ekspresów Saeco o stosunkowo niewielkich rozmiarach i mniejszej wydajności. Bez względu jednak na to, który model ostatecznie wybierzemy, zakup ekspresu do tego producenta to gwarancja najwyższej jakości i duży komfort użytkowania. Duży wybór ekspresów tej popularnej na całym świecie włoskiej marki znajdziesz między innymi na www.konesso.pl. Zaufaj włoskiej jakości i postaw na produkty najwyższej jakości!

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.