FCG

Biznes i Finanse

Dlaczego warto korzystać z wirtualnego biura ?

Przedsiębiorcy po pierwszym, głównym uderzeniu COVID mają ekstremalnie mało czasu.

Zdecydowanie potrzebują nadrobić kwarantannę narodową.

Nadrabianie to widać nie tylko w branżach, które nie zarabiały, ale ogólnie w całym przekroju wszystkich branż. Nawet policja zwraca uwagę, iż nadrabianie takie co raz częściej oznacza jazdę ze znacząco przekroczoną prędkością na przykład na obwodnicy Warszawy. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub szef po prostu kazał Ci pracować na własną działalność gospodarczą przeczytaj ten artykuł w całości, gdyż rozwiązanie, jakim jest wirtualne biuro może zdecydowanie ograniczyć koszty funkcjonowania firmy a dodatkowo sprawi, że nie będziesz musiał mieć do czynienia z żadnymi kurierami, listonoszami i całą Pocztą Polską.

Wirtualne biuro – co daje zwykłemu przedsiębiorcy ?

Wirtualne biuro rozwiązuje jednocześnie kilka problemów przedsiębiorcy, właścicielowi spółki, osobie, która pracuje na działalność gospodarczą lub po prostu komuś, kto wyjechał za granicę a ma w Polsce jakieś aktywa np. nieruchomości, które generują ciągłe listy z administracji wspólnoty mieszkaniowej, urzędów miasta lub w związku z przekształcaniem użytkowania wieczystego.

Wirtualne biuro to więc rozwiązanie problemu adresu, ale nie chodzi tylko o adres do korespondencji, ale o uczynienie dla własnej firmy, spółki czy działalności jednego adresu, pod którym zawsze ktoś przebywa i odbiera listy.

Chodzi oczywiście o adres siedziby, czyli o adres do rejestracji firmy, spółki czy działalności.

Lista podmiotów gospodarczych szukających adresu na siedzibę jest zresztą dłuższa i mogą to być także fundacje, stowarzyszenia i spółki zagraniczne chcące oficjalnie założyć w Polsce oddział.

Czy wirtualne biuro to tylko sam adres ?

Adres do rejestracji siedziby firmy to już bardzo dużo. Nie każdy zgadza się, by zarejestrować u niego choćby jednoosobową działalność. Na przykład właściciele mieszkań na wynajem bardzo tego nie lubią i nie chcą nawet słyszeć o jakiejś działalności w ich mieszkaniu. Są ku temu pewne podstawy prawne, ale z drugiej strony najemca na czymś musi zarobić na czynsz, więc ograniczanie mu możliwości zarobkowania nie jest wskazane.

Wirtualny adres na siedzibę to na szczęście koszt minimalistyczny. Aby dokładnie poznać, ile kosztuje wirtualne biuro można wpisać w internecie wirtualne biura Warszawa i dostaniemy całą listę ofert dotyczących stolicy Polski. W przypadku spółek, niezależnie skąd są wspólnicy to najlepiej zarejestrować spółkę właśnie z siedzibą w Warszawie.

Warszawa to najbardziej prestiżowe miejsce na adres spółki, szczególnie Warszawa centrum, czyli Śródmieście.

Godna polecenia oferta pochodzi z firmy VSL-System, w której wirtualne biuro to nie tylko sam adres, ale też normalna przestrzeń biurowa z sekretariatem i salami do spotkań.

Sekretariat wirtualnego biura nazywany bywa jako wirtualny sekretariat, gdyż dzięki niemu okazuje się, że nie trzeba pod adres siedziby chodzić, by przeczytać skierowaną do naszej firmy korespondencję urzędową. Korespondencja może bowiem być skanowana przez osoby z wirtualnego sekretariatu i posyłana w załączniku email w pliku PDF.

Aby wirtualne biuro było prawdziwą siedzibą naszej spółki powinniśmy jednak chociaż raz do roku odbyć w sali do spotkań zgromadzenie zarządu, który podejmie w naszej wirtualnej siedzibie realne decyzje kluczowe dla naszej spółki.

Dla kogo jest wirtualne biuro ?

Wirtualne biuro to oferta głównie dla przedsiębiorców, ale może także działać jako zwykły adres do korespondencji. Można wykupić wirtualne biuro i przyjmować pod jego adresem po prostu paczki z Allegro, jak i świetne się sprawdza dla osób, które na stałe wyjechały z Polski a pozostawiły tu jakieś niezałatwione sprawy czy po prostu wynajmują w Polsce nieruchomości.

Dla przedsiębiorców dodatkowym atutem są wspomniane sale do spotkań, gdyż oprócz zebrań zarządu można zwyczajnie spotkać się z kontrahentem w centrum Warszawy, podyskutować o ważnych sprawach dotyczących współpracy lub po prostu zaprezentować swój nowy produkt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *